Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 agiiiiii
#11381
Witam

Jestem tu po raz pierwszy. Może coś doradzicie jestem cała obsypana od stóp po sama głowę na szczęście nie mam zajętej twarzy. Pierwsze kropki na dłoniach niecały miesiąc temu. Zdiagnozowano u mnie łuszczycę kropelkową wiem że to od razu nie zejdzie (pierwszy raz obsypało mnie 4 lata temu walczyłam 4 miesiące) puki co mam przepisaną maść DIPROSALIC i taka robioną będę szczera nie wszystko tą maścią smaruje bo po 3 dniach bym chyba miała pustą tubkę. Jestem obsypana calusienka ale najwięcej mam na dłoniach i placach(to łączy mi się w całość i czasami ma taki różowaty kolor)noo i nogi szczególnie stopy i piszczele (tu też mi się łączy, a kolor jest znacznie intensywniejszy) jeśli chodzi o łuszczenie sypie mi się z głowy a tak to czasami na niektórych kropkach łuska się pojawić i co gorsza mam wrażenie że mam tego coraz więcej

Może coś doradzicie co stosujecie jak sobie radzicie.

Ja jutro kupuje witaminę B, mniszek lekarski zamówione mam mydło z solą z morza martwego, jeszcze się zastanawiam nad mydłem z mleka kobylego i rano będę piłam wodę z cytryną na oczyszczenie organizmu, noo i zero alkoholu ale bardzo ograniczę
 Basieńka44
#11383
Ja bym włączyła kąpiele w ziołach czy płatkach owsianych czy sól i oliwa itp jest dużo propozycji na forum
Na dłonie u mnie dobrze działa przemywanie wodą utlenioną i natłuszczanie nagietkowa rumiankowa co tam komu pomaga jak bardzo zaczerwienione bez łuski cynkowa złuszczanie dwa razy dziennie solą namydlić ręce wsypać sól i tak chwile poocierać
stopy leczyłam moczeniem w szałwii szare mydło i sól i na noc grubo nagietkową
Napewno ktoś coś jeszcze doda a i propozycji nie brakuje trzeba poczytać
 agiiiiii
#11390
Jeszcze chciałam się podzielić jedną rzeczą którą zauważyłam u mnie czy smaruję się sterydami czy witaminą A pomieszaną z kremem nivea i oliwką z drzewa herbacianego różnicy nie widzę może nawet te miejsca ze sterydami są bardziej czerwone ale to chyba dlatego że tam mam tego najwięcej czyli stopy, piszczele i dłonie choć dłonie są czasami takie lekko różowate i tak nie widać z daleka :blush:
Awatar użytkownika
 henia
#11396
Witaj Agi :)
Szukanie swojej drogi, to ciężka i żmudna praca. Ale da się ją ogarnąć. Radziłabym zacząć od kąpieli leczniczych.
Potem solidna rozmowa ze swoim dermatologiem np. o fototerapii.
DIPROSALIC? a czy np. wykluczone zostało, Twoje uczulenie na kwas salicylowy? Jak widzisz, nie tylko u Ciebie, rodzą się pytania. Ale żeby znaleźć na nie odpowiedź, trzeba rozmawiać. Pozdrawiam :)
 agiiiiii
#11397
Dermatolog przepisał mi maść i kazał przyjść za 3 tyg jeszcze został tydzień więc wkluczenia czy na coś jestem uczulona nie było. Pamiętam moją walkę 4 lata temu wiem że robiłam kąpiele krochmalowe i smarowałam się mieszanką nivea maść z witaminą A i olejek z drzewa herbacianego,do tego maiła maść NOVATE i jeszcze jakąś ale już jej nie pamiętam