Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.
Awatar użytkownika
 aneczka29
#10817
Zaczęłam temat, ponieważ mój tata (chorujący na łuszczycę 30 lat) zauważył że po nabiale jest dużo gorzej. Wystarczy że wypije 2 szklanki mleka. Jestem Ciekawa czy wy również zaobserwowaliście pogorszenie po zjedzeniu jakiś produktów.
 Sandra
#10819
Ja u siebie niczego podobnego nie zaobserwowałam. Gdyby tak było natychmiast bym zrezygnowała z jedzenia produktów, które mi szkodzą. Myślę, że Twój tata powinien pożegnać się z nabiałem. Organizm wyraźnie mu pokazuje, że nabiału sobie nie życzy.
#10820
Jeśli jest to mleko z kartonu to możliwe typowo wiejskie mleko u mnie nie daje takich objawów to z kartonu tak.
Awatar użytkownika
 szater
#10826
Duzo jest opinii własnie tego typu że mleko szkodzi i jest najwiekszym alergenem....ja kocham mleko,pije litrami,pewnie ze zdrowsze "prawdziwe" od krowy niż kartonowe UHT...i tu zgadzam sie z Basia pewnie wiecej uczulen wystepuje od konserwantów niż od samego mleka.Podobnie jak u Pumy ...moja nie reaguje na nic co zwiazane z jedzeniem czy piciem.... xd
Awatar użytkownika
 Paweł
#10830
A ja gdzieś kiedyś czytałem, że mleko nie jest tolerowane dobrze przez sporą część ludzi, a właściwie to organizm nie potrafi sobie dobrze poradzić z laktozą, która w nim się znajduje.

Poszperałem chwilkę i nawet linka znalazłem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nietolerancja_laktozy
#10839
Basieńka44 pisze:Jeśli jest to mleko z kartonu to możliwe typowo wiejskie mleko u mnie nie daje takich objawów to z kartonu tak.
Basieńka44 ja przykładowo napisałam o mleku,to samo się dzieje po serkach czy jogurtach. Ogólnie rzecz biorąc nabiał u niego odpada. Gdyby nie lubił to pół biedy, ale on przepada po prostu
#10845
A jogurty czy serki to z czego robione jak nie z tego z kartonu?????????? :D :D :D
Niech się postara o wiejskie mleko i z niego zrobi serek a wtedy może nie być niespodzianek sprawdzałam na sobie ale ..........każdy z nas jest inny