W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 wodniczka87
#10359
Witam.
Jestem tu nowa, więc nie znam jeszcze wszystkich zasad korzystania z forum.
Postanowiłam poszukać tu porad jak skutecznie zaleczyć zmiany łuszczycowe "domowymi sposobami", bo wiadomo że nie da się tego wyleczyć.
Z łuszczyca zmagam się już ponad 17 lat wiec dość sporo...zaczęło się od za silnego antybiotyku. Wycieczki od dermatologa do dermatologa, kolejne maści, kremy, płyny... w moim przypadku leki były wyłącznie na bazie steroidów, więc pomagały lecz na krótko, a łuszczyca wracała ze zdwojoną siłą...
Rok temu postanowiłam zrezygnować z wizyt u kolejnych dermatologów, bo bycie dalej królikiem doświadczalnym nie bardzo mi się uśmiechało ;) A teksty typu "musi się pani nauczyć z tym żyć", "nie kwalifikuje się pani do leczenia szpitalnego bo zmian jest zbyt mało"itd znam na pamięć :P
Obecnie mam 2 wielkie plamy na nogach, są to czerwone zmiany bez łuski, ponieważ stosuje obecnie "kojąco - natłuszczający krem do ciała Pharmaceris" i tu pojawia się moja prośba a zarazem pytanie do Was... co można stosować by zmiany się zmniejszyły lub były bledsze? Ten krem mi pomaga, ale nie spełnia moich oczekiwań co do zmniejszania się wykwitu.
Proszę Was o jakiekolwiek porady jak sobie z tym radzić, bo ja już nie mam siły z tym walczyć.
 betka
#10362
spróbuj Exorexu, jest wygodny w stosowaniu, a jeśli nie masz łuski, to powinien od razu działać. Ja polecam! Poczytaj, co myśmy tu nabazgrolili o tym specyfiku i zdecyduj :D Pozdrawiam i witam! :D
Awatar użytkownika
 szater
#10367
Witam serdecznie na forum...rzeczywiscie znajdziesz tu duzo róznych porad...milej lektury :D

PS
Zrezygnowanie z pomocy lekarskiej nie uwazam za dobry krok,nasza choroba jest naprawde nieprzewidywalna i dobrze miec jakiegos sprzymierzenca w walce.twoja najsilniejsza bronia bedzie twoja wiedza na temat TWOJEJ OSOBISTEJ ŁUSZCZYCY.
Proponuje poczytaj co to są poszczególne grupy leków:

-cygnolina
-dziegcie(polski COCOIS,angielski EXOREX)lub PRODERMINA
-analogi wit D3- polski DAIVONEX i angielski DOVONEX
-fototerapia czyli naswietlanie lampami UVB 311(to najnowoczesniejszy sprzet)
-DERMOKOSMETYKI

to wszystko da ci pewien wglad w sytuacje i łatwiej ci bedzie sie zdecydowac ...powodzenia xd
 wodniczka87
#10370
ta maść cocois jest do stosowania na całe ciało czy tylko skórę głowy, bo w opisie produktu pisze tylko o skórze głowy??
Awatar użytkownika
 Paweł
#10371
Cocois generalnie jest przeznaczony na skórę głowy. Ale z powodzeniem można go też stosować na skórę na całym ciele.
 fitness
#10410
Witam,

Także uporczywie walczę z łuszczycą, stosuje różne preparaty, raz jest lepiej raz gorzej. Ostatnio zaczęłam stosować probiotyczny żel do mycia ciała, probiotyczny płyn do kąpieli. I muszę powiedzieć że mi pomogły, złagodziły objawy choroby, jest dużo, dużo lepiej!
Spróbuj, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło kosmetyki probiotyczne. Polecam
 wodniczka87
#10505
Witam
Dziękuję wam za odp. Czytam od kilku dni forum i doszłam do wniosku ze spróbuje cygnoline i zobaczę co z tego wyjdzie ;) Wypróbuję wszystko co nie jest sterydem, a dzięki czemu wykwity staną się bledsze :P
Jakoś mi lżej z tym wszystkim dzięki tej stronie...
Pozdrawiam
 wodniczka87
#10791
Witam
Byłam dziś u dermatologa i zapisała mi cygnoline(Paste Farbera) w stężeniach 0,1% i 0,2%. Jutro zaczynam leczenie... macie może jakieś wskazówki odnośnie stosowania? ;) za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczna :P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 henia
#10793
Pasta jest cudowna. Maść to niech się w du...pę schowa :D

Dla odmiany, ja lecę 4% tą pastą. I mam nadzieję, już za chwileczkę, już za momencik, zakończyć leczenie.

Z podpowiedzi, zmywaj tę pastę ze zmian, tylko oliwą, nawet taka spożywcza może być, potem dopiero kompu kompu. Powodzenia :)
 wodniczka87
#11051
Pasta jest cudowna :D zmiany coraz bledsze :P jest super oby tak dalej, a czeka mnie pierwsze od paru lat "czyste" lato :D
Henia dziękuję ci za podpowiedz, faktycznie lepiej się zmywa oliwka :*
Pozdrawiam