Tu możesz porozmawiać na różne tematy niezwiązane z łuszczycą.

Podziel się tematem z innymi!

 Arlik
#30821
Jestem na etapie instalacji w domu o pow. 140m.kw.
I na parterze chcę dać ogrzewanie podłogowe, w łazience dodać grzejnik drabinkowy. Instalator namawia mnie by na poddaszu gdzie mam 3 pokoje z łazienką, dać w pokojach ogrzewanie podłogowe, co potwierdza wykonanymi już instalacjami. Ja myślałem, by w pokojach dawać grzejniki, szczególnie tam gdzie śpimy i użytkujemy.
A jakie są Wasze propozycje, rozwiązania, wrażenia i komfort użytkowania takuch instalacji?
 Kepto
#30822
Podłogowe : ma punktowo niższą temp. więc nie wysusza powietrza, miło się boso chodzi, równomiernie ciepło w całym pom. nie ma tego syfu pod oknem i coś zajebiście ważnego z wieloletniego doświadczeniem jako konserwator w hostelach - grzejnik pod oknem i zasłona do ziemi to co ten grzejnik ogrzewa - okno ? W tej sytuacji nie powinnno się zasłaniać grzejnika zasłonami. W przypadku ogrzewania podłogowego mogę sobie zasłaniać okno tak jak chcę.....

Instalacja taka będzie poza tym wbrew pozorom tańsza niż montowanie grzejników:
https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/o ... a2061.html

Zerknij sobie na materiały do ogrzewania w sklepie Leroy Merlin.
 justynaa
#31161
Teoretycznie wybór ogrzewania do domu powinien być prosty, ale w praktyce dużo zależy od wysokości Twojego budżetu i konkretnych potrzeb. Osobiście za najlepszy wybór uważam pompy ciepła. Są efektywne i przyjazne dla środowiska, a w dodatku wyjątkowo wytrzymałe, więc na długie lata rozwiązują problem generowania energii. Na pewno mogę z góry doradzić, żebyś wybrał taką ze zdalnym sterowaniem. Ja u siebie mam pompę z systemem EKONTROL, który mega przydaje się przy wyjazdach na urlop. Gdybyś chciał dowiedzieć się coś więcej w temacie, zajrzyj na stronę https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/. Mają tam sporo przydanych informacji i porad, które pomogą Ci wybrać odpowiedni system ogrzewania.

Podziel się tematem z innymi!