Tu możesz porozmawiać na różne tematy niezwiązane z łuszczycą.

Podziel się tematem z innymi!

rozma
zaczęłam 1 rok który daje mi wstęp na drugi rok kierunków takich jak: dietetyka, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne czy też radiography ( nie wiem jak to się nazywa po Polsku - jest to osoba obsługują rentgen czy robiąca radioterapię). I tu moje pytanie czy są jakieś pielęgniarki lub osoby obsługujące rentgen? Czy możecie wymienić plusy i minusy swojej pracy?
Dodam, że oba kierunki mają studia 4 letnie. Zarobki są podobne na początku.
To co mi wydaje się to to że pielęgniarka ma większą możliwość rozwoju i jest więcej ofert pracy. Drugi kierunek jest za to bardziej statyczny, nudny i przewidywalny. Bo wciąż praktycznie robi się to samo. Co daje spokój psychiczny.
Czy możecie mi pokazać plusy obu tych zawodów? Mam mętlik w głowie i miesiąc na decyzję gdzie będę składać. Dziękuję
 Arlik
Elektroradiolog to bardzo ciekawy zawód oraz wiele możliwości rozwoju. Można pracować w radioterapii, radiologii lub w medycynie nuklearnej. Dawki promieniowania są mierzone dozymetrami, które wskazują najczęściej, że nie przyjęto żadnej dawki. Jeżeli chodzi o znalezienie pracy też nie ma większego problemu. Pracownia RTG to nie jedyne miejsce pracy elektroradiologów.

Ratownictwo medyczne również daje duże możliwości rozwoju i ratownicy zarabiają w ostatniom czasie coraz więcej. Zerknij sobie również na stronę https://pzwl.pl/podreczniki-ratownictwo-medyczne Znajdziesz tutaj wiele ksiązek z tego działu.

Podziel się tematem z innymi!