Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 Łukasz
#2608
szater pisze:wydaje mi sie ze dermokosmetyk którego uzywasz nazywa sie BIOKARTALEN :devillaugh: chyba ze cos mi umknęło....
A no masz rację :devillaugh: Ciągle myli mi się ta nazwa :P
 monika82
#3124
Mam łuszczycę na głowie, z którą nie mogę sobie poradzić, zmiany na ciele schodzą mi, a głowa ni cholery. Myję szmponem Polytar, smaruje maścią robioną, nawilżam Emolium i nic. Łuska, łuska, łuska = skorupa na głowie, która doprowadza mnie do łez. poradźcie coś !!!
Awatar użytkownika
 puma
#3126
ja nie mogę używać szamponu polytar bo strasznie wysusza mi skórę głowy. używam pomady ojca grzegorza, nie pieni się za pięknie ale myje dobrze. jak wyłazi mi łuska to stosuję papkę z drożdży, a jak łuski nie ma to smaruję kremem baikaderm, nie tłuści włosów. podobno świetny jest cocois, ale nie stosowałam, paweł wie o nim więcej.
 dora1000
#3175
Puma ja znalazłam w miarę dobry szampon na głowę. Miałam ich trochę i tak jak Ty wiele musiałam wyrzucić. Ja po ostatnim szamponie narobiłam sobie bałaganu na głowie, a miałam głowę w dobrym stanie :devil: . Więc zaczęłam od nowa kuracje i kupiłam sobie żel do mycia ciała i głowy firmy Pharmaceris. Jak na moją panią Ł jest zarąbisty. Najważniejsze że nie mam po umyciu wysuszonej skóry. Myje nim codziennie głowę i zamiast Emolium zaczęłam smarować kremem clobaza, o którym pisał Paweł w swoim blogu. Jak dla mnie super. Do pracy lepsze jest Emolium ale na noc clobaza.
Clobaza 15 zł, żel 28 zł na głowę jest bardzo wydajny. Czuje że żyje znowu. Uwierzcie da się zwalczyć łuszczycę bez sterydów tylko to trwa o wiele dłużej. Jedno co zauważyłam przy nawrocie nie jest tak już silna. Tym razem to ja jestem silniejsza ;)
Mam nadzieję że Was zmobilizuję, bo Wy mnie zmobilizowaliście do tego, żebym byłam wytrwała. Bardzo dużo daje mi to forum. Przetrwałam mój kryzys, depresję i bezsilność. Nie chce zapeszać forumowicze. Wiem że za jakiś czas znowu będę szukała cudownego leku, ale mam nadzieję, że nie za szybko.

Pharmaceris PURI-ICHTILIUM Żel do mycia ciała i skóry głowy - 225 ml
Specjalistyczny żel polecany jest do mycia skóry ciała i skóry głowy dotkniętej zmianami łuszczycowymi. Zastępuje tradycyjne mydło i szampony.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2011, o 19:01 przez dora1000, łącznie zmieniany 2 razy.
 monika82
#3177
Odbiegając od tematu miałam krem na twarz z tej serii, ale bardzo dobry :) ale cóż na głowę muszę kupić sobie i wypróbować. w niektórych miejsach mam czerwone placki na głowie, które bledną a w innych skorupę. Te plamy oznaczają ze goi sie łuszczyca ?
Awatar użytkownika
 puma
#3180
dora bardzo dziękuję za rady, zaraz sobie zamówię w aptece clobazę i żel, warto spróbować. ja mam generalnie łuszczycę w odwrocie, tylko właśnie na głowie siedzi najdłużej. jak poużywam tych specyfików to dam znać co i jak. jeszcze raz dzięki :*
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10