Baner fototerapia
Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Podziel się tematem z innymi!

 wronka94
#13608
Witam, jestem tu nowy. Mój problem wygląda następująco: W te wakacaje pojawiły mi się na łokciach dziwne grudki, były barwy delkiatnie jaśniejszej od reszty skóry, w chwili obecnej widać różnicę w kolorze przez opaleniznę. Grudki występują na obu łokciach( na prawym jest ich więcej), wywyołują delikatne swędzenie, jednak nie w takim stopniu bym musiał się non stop drapać. CZekam na wizytę u dermatologa, jednak może ktoś z Was widział już podobny przypadek i mi coś podpowie. Wyczytałem na forach, że takie grudki na łokciach to może być objaw łuszczycy. Zamieszczę w linkach kilka fotek( jednak nie są najlepszej jakosci, gdyż w chwili obecnej nie mam dostępu do porządnego aparatu ). Proszę o Waszą pomoc. Z góry dzięki.
http://imageshack.us/photo/my-images/3/ ... 61126.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 61316.jpg/
 euterpe
#13609
Nikt o zdrowych zmysłach nie powie na podstawie takich zdjęć co to może być. Polecam wizytę u lekarza i ograniczanie opalania bo w przeciwieństwie do łuszczycy czerniak zabija.
Awatar użytkownika
 puma
#13623
witaj wronka :)
na tych fotkach to za wiele nie widać, niestety. przynajmniej nie na tyle, żeby choć pokusić się o diagnozę. jak już wylazło to już jest, więc nie zbawi cię czekanie na wizytę u dermatologa. a na obecną chwilkę możesz te zmiany natłuszczać, choćby zwykłą wazeliną.
#13624
Rzeczywiście niewiele widać i ciężko coś powiedzieć na ten temat, tym bardziej na postawienie diagnozy - lekarzami nie jesteśmy.
Jednak powiem ci, że mimo, iż słabo widać, to przypomina mi to początki łuszczycy na moich łokciach.
Radzę jednak poczekać spokojnie na diagnozę lekarza.

Podziel się tematem z innymi!


Stosujecie tą chińską maść jest pewno z domieszką[…]

O łuszczycy

Badania Kliniczne Oczami Polaków – so[…]

O łuszczycy w telewizji

Rozmowy o łuszczycy w Dzień Dobry TVP 3 Kielce: ht[…]

W Łodzi odbędą się warsztaty radzenia sobie ze str[…]