Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 Basieńka44
#11144
Sterydy też są za mocne w te miejsca osobiście wolę coś naturalnego jak przemywanie w ziołach i mocno natłuszczam wazeliną,rumiankową czy polecanym balsamem z nagietka itp.
Awatar użytkownika
 szater
#11145
Set pisze:Pomocy maść rumiankowa nie pomaga,krem nivea tez nie.
Wiem ze stosuja Locoid crelo i protopic,triderm,inni tylko natłuszczaja i nawilzaja.Trudno jest w sumie cos doradzic jak samemu sie nie ma takich obiawów(z przyczyn oczywistych ;) )
Podsyłam ci linka do całego tematu załozonego przez panów,moze tam znajdziesz cos co pomoze tobie,nadal jednak uwazam ze sprawa jest na tyle powazna iz skonsultowałabym to ze specjalista.Powodzenia:

http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... =0&start=0
 Basieńka44
#11147
Mycie ziołami i stosowanie naturalnych natłuszczaczy mam sprawdzone na sobie u mnie działa łącznie z myciem w ziołach.
To delikatne miejsca i stosowanie sterydów sprawy nie rozwiąże a może pogorszyć mimo że leczenie zaordynował lekarz nawet ten z dyplomem profesora jednak to nasze ciało.
Każdy zrobi jak chce :D :D
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, o 13:34 przez Basieńka44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
 antonia
#11148
Czasami leki sterydowe są nieuniknione. Zastosowane mądrze nie są wcale groźne a mogą być jedynym wyjściem z groźnej sytuacji. Wystarczy nie nakładać ich na zmiany grubo i często. Ja żeby przerwać stan zapalny posmarowałam zmiany cieniutko kroplami do oczu i uszu (steryd + antybiotyk) raz dziennie przez dwa dni. Następnie już tylko kremem z nagietkiem. Wszystko wygoiło się błyskawicznie. Zrobiłam tak ponieważ doszłam do wniosku, że jeśli krople nie szkodzą na oczy to ich zastosowanie w intymnych miejscach też nie może zaszkodzić. No i oczywiście pełna higiena, mycie ziołami nawet kilka razy dziennie i bardzo delikatne natłuszczanie.
 Basieńka44
#11151
No antonia........... krople do oczu a nowate to jest chyba różnica w działaniu............... nowate to silny steryd
(steryd + antybiotyk)zgodzę się że trzeba czasem połączyć te dwa żeby uzyskać efekt problem w tym jak silne to będą leki
Awatar użytkownika
 szater
#11157
flarex, prednisolonum 0,5%, dexamethason 0,1%, flucon-to krople do oczu ze sterydem...tak ze spokojnie ;)
Kolega walczy od poczatku maja,nic mu nie pomaga...dostał cos-bo nawet nie wiemy co-od lekarza...nie chce zastosowac,jego wybór...mysle ze jak to w zyciu bywa...ból i sytuacja czesto zmieniaja nasz poglad na sprawe....bo tu jeszcze o sprawy intymne sie rozchodzi...a to juz problem naprawde powazny :notguilty:
....nie sądze aby ktokolwiek z lekarzy zlecił zastosowanie DERMOVATE na najdelikatniejszą częsc...ale ja znam tylko lekarzy z dyplomem...bez dyplomu to nie moze byc lekarzem xd

Set a mógłbys napisac co to ci zlecił lekarz? i dlaczego nie chcesz tego zastosowac?
 Set
#11158
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;) lekarz przepisal momederm stosowac nie dluzej niz 10-14 dni. a nie chce stosowac bo wiem po sobie jak jest ze sterydami szybko zejdzie i za kilka dni znow wychodzi z dwojona sila.
 irute91@
#11159
w moim przypadku :) nieuniknione było stosowanie sterydu. Betnovate C stosowałam przez 5dni (ściśle według zaleceń dermatologa) przez 2 tyg nie zauważyłam żeby pojawiły się nowe zmiany :) jeżeli steryd stosuje sie z głową to nie zaszkodzi a pomoże (po to w końcu chyba jest) nie namawiam do jego używania, lecz tylko wyrażam swoją opinię :P
Awatar użytkownika
 szater
#11160
Set słyszałam już o takim leczeniu ale krem momederm(mam nadzieje ze masz krem nie masc)mieszali ludkowie z clobazą lub innym dosc tłustym kremem lub mascią.
Zgadzam sie ze ciagłe stosowanie sterydów i to w tak wrażliwe miejsca jest nieodpowiednią rzeczą ale jezeli w gre wchodzi tak silny stan zapalny to ja bym zastosowała mieszanke na pare dni a potem juz stosowała cos bez sterydu...wtedy zioła czy insze preparaty :notguilty:
Stan i natezenie bólu i dyskomfort przy zblizeniach tylko Ty mozesz ocenic...ja jako kobieta....niekoniecznie mam prawo decydowac co bedzie dla ciebie lepsze...powodzenia xd
Awatar użytkownika
 antonia
#11164
Podstawowe informacje
Skład: furoininan mometazonu
Postać: maść
Kategoria: Dermatologia
Specjalności: Medycyna rodzinna
Dermatologia i wenerologia[/color]
Działanie : przeciwświądowe
przeciwzapalne

Wskazania
Krótkotrwałe leczenie przebiegających ze świądem zapalnych chorób skóry, reagujących na leczenie glikokortykosteroidami, takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry.
Środki ostrożności
Szczególnie ostrożnie stosować u dzieci, u pacjentów z łuszczycą. Na skórę pach i pachwin stosować tylko w przypadkach bezwzględnie koniecznych. Nie stosować na duże powierzchnie skóry, na uszkodzoną skórę i na skórę twarzy. Unikać stosowania w stanach zanikowych tkanki podskórnej, szczególnie u pacjentów w podeszłym wieku. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego i glikolu propylenowego preparat może powodować skórne reakcje nadwrażliwości. Podczas stosowania pirośluzanu mometazonu nie należy szczepić pacjentów przeciwko ospie i prowadzić odczulania.
Działania niepożądane
… kontaktowe zapalenie skóry, nadmierne owłosienie, odbarwienia skóry, nadkażenia, rozstępy, zmiany zanikowe skóry, podrażnienie, zapalenie skóry wokół ust i potówki. Stosowanie preparatu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza długotrwałe lub pod okluzją, może wywołać układowe działania niepożądane kortykosteroidów, w tym zahamowanie czynności kory nadnerczy.
Dawkowanie
Dorośli: na skórę zmienioną chorobowo nanosi się raz na dobę cienką warstwę maści; nie stosować dłużej niż 2 tyg.

Dosyć ryzykowny lek ale myślę, że stosowany mądrze i krótkotrwale powinien pomóc a nie zaszkodzić