Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Podziel się tematem z innymi!

 adka
#27557
Witam. 1.5 miesiąca temu mąż zachorował na anginę, wysypało go tydzień po .Nigdy wcześniej tego nie miał.(37 lat)Miał przepisaną dyksocykline.Myśleliśmy ze to najpierw jakieś uczulenie,ale jednak dermatolog zdiagnozował łuszczyce kropelkową.Przepisała leki: momecutan, novate, afloderm do smarowania na skorę głowy,poldermin do nawilzania .Po trzech tygodniach wszystko ładnie zaczęło schodzić ale i tak jeszcze nie do końca,lecz do czasu gdy znowu dostał infekcje gardłową.Wysypało narazie pare krotek.
Mam do Was kochani pytania.Czy znacie jakieś naturalne smarowidła zamiast tych sterydów dla tego typu łuszczycy?.Czy natłuszczać czymś? Czy te kąpiele z soli tez by się nadawały dla niego?.Proszę o podpowiedzi.adka
 adka
#27570
Witam kurcze nikt mi nie odpowie,chciałabym wiedzieć chociaż dlaczego :( .Trochę poczytałam na waszym forum i wyciągnęłam wniosek ze raczej całkiem ze sterydów się nie zrezygnuje hmm może się mylę nie wiem.W każdym razie wszystko z głową jeśli chodzi o leczenie.
Awatar użytkownika
 Paweł
#27582
Na łuszczycę kropelkową stosuje się to samo co na zwykłą. To jest odmiana łuszczycy zwyczajnej. Wystarczy przejrzeć kategorie Leczenie niekonwencjonalne. Tam masz wiele naturalnych preparatów.

Jak angina będzie się powtarzać, to zastanowiłbym się nad usunięciem migdałków.
 adka
#27587
Dzięki Pawle za odpowiedz.Na pewno będzie musiał zrobić wymaz.Na anginę mąz ogólnie bardzo mało choruje.Ten sezon taki jakiś ma chorowity,zresztą nie tylko on z tego co słyszę od znajomych.O preparatach na bazie ziól poczytałam trochę ,a myślisz ze tym cocoisem mógłby spróbować?
Awatar użytkownika
 Paweł
#27602
Jeśli dziegcie na niego działają to można spróbować. Tylko Cocois jest już niedostępny. Można kupić Sebco, który jest odpowiednikiem Cocois w UK. Ale jest droższy.

Ale z dziegci można wypróbować inne. Np. preparaty z serii Biotar.

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Odważne nagranie Kim Kardashian. Pokazała, jak rad[…]

Doniesienia naukowe

Częstość zaawansowanego włóknienia wątroby […]

Dnia 25 czerwca odbędą się w Łodzi warsztaty dla o[…]

https://content.screencast.com/users/Plemnik/fold[…]