Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 arbuz3841
#4306
Witam!
mam takie pytanko:czy łuszczyca jest przeszkodą do pracy w policji?złozyłam papiery ale niedawno wyczytałam ze nie mozna pracować w policji majać łuszczyce!!! to jak to w koncu jest?czy ktoś miał do czynienia z podobnym problemem? sorki jeżeli powtarzam temat...
Awatar użytkownika
 Paweł
#4313
Są zawody reprezentatywne, publiczne, gdzie nie można mieć widocznych zmian skórnych na ciele. Nie wiem czy policja do takich należy, ale być może tak. No chyba, że się w biurze siedzi to raczej nie. Takie moje gdybanie z tą policją jest. Może ktoś inny ma doświadczenie w tej kwestii?
Awatar użytkownika
 szater
#4322
Juz wielokrotnie odpowiadałam na takie pytania:
dokładnych informacji udzieli lekarz medycyny pracy ,który bedzie własnorecznym podpisem dopuszczał lub bedzie widział p/wskazania do wykonywanej pracy.Aby dostac sie do słuzb mundurowych konieczny jest bardzo dobry stan zdrowia:przechodzi sie testy zarówno sprawnosciowe jak i wysiłkowe.Lekarz pooglada cie osobiscie a takze inni podczas testów.W zaleznosci od zaawansowania choroby,ilosci wykwitów...ich umiejscowienia...podejma decyzje.przepisy ciagle sie zmieniaja:kiedys nie wolno było miec wąsów i brody,krótkie włosy obowiazywały...teraz jest troszke lzej...z naciskiem jednak na troszke.Duzo jest kandydatów do policji(ogólny brak miejsc pracy) musiałbys czyms zabłysnac (szukają informatyków-programistów z bardzo dobrą znajomoscią jezyków).Powiem tak jezeli masz lekką postac łuszczycy...mozesz miec szanse...przy sredniej i ciezkiej postaci....niestety nie....aczkolwiek ...cuda sie zdarzaja.... ;)
Powiem ci ze nawet jezeli sie dostaniesz a cos bedzie ze zdrowiem nie tak,ktos cos zauwazy,czegos za duzo...i takie tam podobne sprawy....mozesz nie dostac kontraktu.Sam siebie znasz najlepiej...przeanalizuj i...działaj :*