Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 antonia
#24532
Lista leków prowokujących wysiew zmian łuszczycowych.

Uwaga leki mogą być pod inną nazwą producenta lub być składnikiem
innego leku - pytaj lekarza lub farmaceutę.Ampicyliny:- Amoksycilina, Amoksiklaw, Ampicilina, Augmentin, Duomox Ospamox, Hiconcil, Unasyn, Curam.
Tetracykliny:-Tetracyclina, Doxycyclina, Suprocyclina, Unidox.
Sole Litu.
B-Blokery:- Biostal, Coretal, Propranolol, Sotaheksal, Visken, Atenolol,Metocard, Sectral, Concor.
Inhibitory konwertazy angiotensyny:- Benalapril, Captopril, Enap, Enarenal,Gopten, Inhibace, Lotensin, Prestarium, Prinwil, Tensiomin.
Niesterydowe leki przeciwzapalne:- Metindol, Diclofenac, Naklofen, Olfen, Voltaren, Piroxicam, Ibuprofen, Ketanol, Naproxen, Profenid, Mefacit, Benalgin, Relifex, Cuprenil, Majamil, Butapirazol, Reumanol.
Sterydy:- Encorton, Hydrocortison, Encortolon, Depomedrol, Solumedrol, Diprohos, Metypred, Polcortolon.
Biseptol:- Sefril.

http://luszczyca.org.pl/mediawiki/index ... 85ce_wysyp
Awatar użytkownika
 antonia
#24534
Zawsze trzeba uprzedzać lekarzy o łuszczycy. Najlepiej mieć ze sobą listę leków, których nie możemy przyjmować i uzgodnić z lekarzem jakie zamienniki może nam przepisać bez szkody dla naszego zdrowia. Nie jest łatwo, bo często lekarze czują się obrażeni naszymi uwagami, ale to w końcu my cierpimy z powodu ich zarozumiałych ambicji, nie pozwólmy się lekceważyć za nasze pieniądze.
Awatar użytkownika
 antonia
#24536
Próbowałaś leczyć się ziołami?

O leczniczych właściwościach pokrzywy z Dr Jamesem Duke'em
Pokrzywa jest też sprawdzonym remedium na rwę kulszową. W tym celu zrywamy świeże łodygi i okładamy bolesne miejsce. Mimo, że pieczenie jest dotkliwe, to wchodzi w skład procesu leczniczego. Parzenie wywołuje dezorientację układu nerwowego przez co podstawowy ból jest mniej dotkliwy, a poza tym substancje zawarte we włoskach wydają się uwalniać w organizmie naturalne czynniki przeciwzapalne.
Poza tym artykułem podrzucam Ci linka, być może Cię to zainteresuje:
http://rozanski.ch/forum/index.php?topi ... 9#msg29599
 meggi77
#24537
Jak chodzę do pracy to potrzebuje tego efektu na "juz" żeby normalnie funkcjonować:) próbowałam wielu sposobów. Najbardziej terapia manualna pomaga. No ale leki wspomagająco tez muszą byc
Awatar użytkownika
 antonia
#24538
Można i tak, do tego można też dorzucić jakieś tabletki na łuszczycę, po co się smarować miesiącami gdy chemia może wszystko w mig załatwić. Wszystko zależy od podejścia do szacunku dla swojego organizmu :)
 meggi77
#24539
Nie. Z łuszczyca mogę funkcjonować normalnie w miarę wiec mogę poświęcić sobie więcej czasu na leczenie. Do pracy chodzić musze wiec musze szybciej zacząć w miarę bez bólu funkcjonować. Gdybym mogła sobie posiedzieć w domu to uwierz, że mogłabym się poświęcić w pełni leczeniu rwy ziołami. Ale nie mogę. Bo poza pracą mam jeszcze dom i dzieci które ogarnąć musze a nie chodząc, nie da się. Wiec czasem leki są niezbędne. I nie ma tu nic do rzeczy mój szacunek do organizmu.to stan wyższej koniecznosci
Awatar użytkownika
 antonia
#24540
No to pewnie Cię nie przekonam, że można sobie wieczorem zaparzyć ziółka w termosie i rano wypić szklaneczkę a wieczorem drugą? Tabletki wspomagająco do czasu gdy organizm pod wpływem ziół sam zacznie zwalczać chorobę a syntetyki sukcesywnie odstawiać.
Marzenko, nie jest łatwo wyjść z zamkniętego koła jeśli się tego nie pragnie, ale już przynajmniej wiesz co jest przyczyną Twoich zmian łuszczycowych, Ja życzę Ci dobrego zdrowia i jak najmnniej kłopotów z łuszczycą. :)
 meggi77
#24541
Picie ziół jak najbardziej:)Chłosta pokrzywa zaś odłożona na później;) myślisz ze diclo to przyczyna ? ech i bądź tu mądry i pisz wiersze... na jedno bardzo pomaga na resztę bardzo szkodzi

Podziel się tematem z innymi!