Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 hania25
#28154
Witam serdecznie.Jestem nowa na tym forum i z łuszczycą też mam do czynienia od niedawna. Niemniej jednak z dnia na dzień przybywa zmian na moim ciele... Z tymże są one dość nietypowe, na początku pojawia się zaczerwienie, następnie coś w rodzaju ,,bąbla,,jakby wypełnionego płynem, który w przeciągu jednego lub kilku dni,spłaszcza się, rozszerza i przyjmuje już postać takiej bardziej typowej łuszczycy z łuszczącą się lekko powierzchnią. Stąd moje pytanie...
Czy to oznacza jakąś inna odmianę ( grudkowa)? Wiem że jesteście tutaj bardzo doświadczeni więc chciałam się poradzić :-)
Lekarz dermatolog stwierdził u mnie po prostu łuszczyce, z tymże byłam u niego kiedy nie pojawiały się te,,dziwne,, zmiany.
Awatar użytkownika
 antonia
#28156
hania25 pisze:Witam serdecznie.Jestem nowa na tym forum i z łuszczycą też mam do czynienia od niedawna
A to dziwne co piszesz, bo ja Cię pamiętam od prawie czterech lat :)
,a to sporo czasu i można się było dowiedzieć dużo na temat swojej łuszczycy i różnych sposobów leczenia.
Założyłaś już wtedy swój wątek, moje-leczenie/prosze-o-pomoc-luszczyca- ... t2304.html może lepiej byłoby kontynuować zamiast zaczynać nowy?
hania25 pisze:Lekarz dermatolog stwierdził u mnie po prostu łuszczyce, z tymże byłam u niego kiedy nie pojawiały się te,,dziwne,, zmiany.

Aniu, jeśli masz wątpliwości co do diagnozy dermatologa, to możesz udać się do innego specjalisty, który zmiany zbada naocznie i zaopiniuje. My nie mamy takiego prawa, ani też nie możemy udzielać Ci porad nie wiedząc na co chorujesz. :)
Awatar użytkownika
 agorana
#28278
hania ja też mam takie bąble jakby pęcherzyki, które grupują się, spłaszczają i tworzą zaczerwieniony placek. Miałam robione kompleksowe badania w szpitalu - testy na alergię i sprawdzane zmiany pod kątem bakterii i grzybów i nic, histopatologia potwierdziła łuszczycę :( tzn napisane jest "obraz zmian przemawia za psoriasis" no to chyba jest potwierdzenie.

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Odważne nagranie Kim Kardashian. Pokazała, jak rad[…]

Doniesienia naukowe

Częstość zaawansowanego włóknienia wątroby […]

Dnia 25 czerwca odbędą się w Łodzi warsztaty dla o[…]

https://content.screencast.com/users/Plemnik/fold[…]