Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Podziel się tematem z innymi!

#28642
Nie bede sie przedstawial ani wital. Podam tu bardzo cenne informacje o waszej chorobie. Po przeczytaniu, natychmiast zaznajomic sie z zywieniem optymalnym Dr. Jana Kwasniewskiego i zaczac je stosowac w celu wyleczenia luszczycy. Nie ma za co.Łuszczyca jest chorobą z autoagresji. Jej przyczyną jest określony, nieprawidłowy model żywienia. Łuszczycy w Japonii nie było. Zaczęła się pojawiać od kilku lat, gdy bogaci Japończycy zaczęli się „europeizować" w jedzeniu i piciu.
Jest to choroba bardzo uciążliwa, czasami powodująca trwałe kalectwo. Zmiany łuszczycowe rozwijają się najczęściej w tych miejscach skóry, które są odżywiane (ukrwione) gorzej od pozostałej skóry. Są to okolice stawów łokciowych, kolanowych i innych, gdzie skóra w czasie ruchów jest napinana, a zatem gorzej odżywiona. Długotrwałe utrzymywanie rąk w zgięciu, np. przy pracy, pogarsza odżywienie skóry w okolicy łokci. Praca siedząca powoduje długotrwałe zgięcie nóg w kolanach i niedożywienie skóry w okolicy wyprostnej stawów kolanowych. Skóra głowy owłosionej dość często jest zajęta zmiany chorobowe, zwłaszcza u ludzi intensywnie pracujących umysłowo. Wówczas mózg poprawia swoje odżywienie kosztem m.in. skóry owłosionej głowy, co sprzyja zachorowaniu na łuszczycę. Poprawa odżywienia skóry powoduje szybkie ustępowanie zmian łuszczycowych. Stosowanie prądów PS na określone okolice ciała powoduje szybką i znaczną poprawę odżywiania tych okolic, tj. wszystkich tkanek, włącznie ze skórą, w obszarze działania prądu. Gdy np. stosujemy prądy PS u chorego na chorobę wieńcową w celu szybkiego usunięcia przewagi układu sympatycznego w sercu, przy rozłożeniu elektrod dłoń-dłoń, prądy działają na ręce, serce i skórę tkanek objętych działaniem prądów. Jeśli tak leczony chory na chorobę wieńcową czy zaburzenia rytmu serca choruje jednocześnie na uogólnioną łuszczycę skóry, zmiany łuszczycowe na kończynach górnych i na tułowiu w górnej jego części ustępują bardzo szybko. Na pozostałej skórze, na którą prądy nie działają, zmiany nie cofają się (jeśli pacjent nie żywi się optymalnie).
Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym. Człowiek ma 4-8 kg skóry, która jest tkanką zaliczaną do słabo z zasady odżywionych. Przy słabym żywieniu skóra jest odżywiana znacznie gorzej niż tkanki uprzywilejowane w zaopatrzeniu. Części skóry najgorzej odżywione buntują się. Organizm (jak każde państwo) zamiast usunąć przyczynę buntu i dać skórze (ludziom) to, czego potrzebuje (czego ludziom potrzeba), przeznacza rezerwy na wytwarzanie przeciwciał przeciwko buntującej się skórze (państwo zaś zwiększa nakłady na inwestycje skierowane przeciwko narodowi: policję, więzienia, urząd ochrony państwa, różne urzędy bezpieczeństwa).
Gdy wszystkie tkanki mają się dobrze - żadne się nie buntują, organizm jest zdrowy, a wszystkie tkanki pracują dla dobra całego organizmu. W państwie - nie muszą tworzyć się związki zawodowe, liczne partie polityczne i inne organizacje, które mają za zadanie stać na straży interesów grupowych, nie muszą prowadzić ustawicznych wojen wewnętrznych.
Powołano w Polsce Urząd Ochrony Państwa. Niby przed kim ten ma nasze państwo chronić? Przed obywatelami?
J
Przy żywieniu optymalnym wszystkie tkanki mają się dobrze i żadna z nich nie musi się buntować. Chorób nie ma, bo nie ma tej głównej, wyższej przyczyny, która je powoduje - niedożywienia. To, czego Herodot dowiedział się od kapłanów egipskich o przyczynach chorób, jest rzeczywistą przyczyną chorób. Nawet jest przyczyną większości chorób uwarunkowanych genetycznie. Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie - napisał. Tak jest istotnie! Przyczynowo można wyleczyć się z choroby tylko przez potrawy, które zjadamy.
To przecież takie proste: dać organizmowi to, co jest mu potrzebne do budowy lub rozbudowy tkanek, a więc białko, bo człowiek zbudowany jest wyłącznie z białka, oraz tłuszcz jako najlepsze źródło energii, i dać je możliwie w postaci nie surowców a gotowych produktów, i zachować przy tym proporcje między białkiem i tłuszczem. I to wszystko! Jest to tak proste, że prostsze być nie może. Dlaczego ludzie nie mogą tego zrozumieć?
W łuszczycy skóra się buntuje, a organizm z nią walczy. A przecież wystarczy poprawić odżywianie skóry, aby usunąć przyczynę choroby. Skóra potrzebuje części zamiennych z białka. W chlebie, warzywach czy owocach ich nie ma. Przecież skórka na jabłku czy śliwce jest zupełnie inna niż nasza skóra. Czy to tak trudno zrozumieć? Niestety, jest to niemożliwe do zrozumienia dla przeciętnych ludzi. Jest to proste i oczywiste dla tych, którzy stosują żywienie optymalne przez dostatecznie długi okres. Ich mózg pracuje inaczej, lepiej.
Najlepsze części zamienne dla ludzkiej skóry zawarte są w skórkach wieprzowych. Trzeba gotować je bardzo miękko i po prostu zjadać w dużych ilościach. Trzeba też jeść dużo potraw zawierających kolagen: galarety z nóg cielęcych i wieprzowych, głowiznę (zwłaszcza wieprzowe uszy), salceson włoski. Gdy zniszczenie niektórych okolic skóry przez długotrwały proces chorobowy nie jest zbyt duże, z łuszczycy wyleczyć się można całkowicie. W każdym przypadku można osiągnąć poprawę.
A oto przykłady z Księgi Pamiątkowej „Arkadii":
D.N. z Warszawy: Choruję na owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, cukrzycę, łuszczycę, miażdżycę kończyn dolnych i trochę innych na dodatek.Oprócz tego dyskopatię i zwyrodnienie kręgosłupa. Wszystkie choroby są nieuleczalne. Prawda jest taka: po 13 dniach stosowania diety nie bolą mnie nogi, ręce i kręgosłup. Żołądek ani żaden inny narząd wewnętrzny nie daje mi odczuć, że go mam. Mam chęć do życia. Nie mam ani jednego wykwitu łuszczycy.
D.L. z Torunia: Zgłosiłam się do Pana Doktora Kwaśniewskiego w styczniu. Chorował bardzo ciężko mój mąż. Leczył się od 1978 roku z rozpoznaniem łuszczycy. Na kończynach robiły mu się pęcherze z ropą i schodziły paznokcie (nie mógł chodzić). Po zastosowaniu diety optymalnej stan mojego mężą zmienił się radykalnie, skóra podgoiła się w takim stopniu, że małżonek może chodzić. Poprawiło się samopoczucie, jest weselszy i chce mu się żyć. 4.03.1988 r.
B.J. ze Szczecina: Przyjechałam ze znacznymi zmianami łuszczycowymi i ze stwierdzoną chorobą gośćcową. Po 2 tygodniach pobytu bóle stawów i kręgosłupa prawie ustąpiły, zmiany łuszczycowe w znacznym stopniu cofają się. OB obniżyło się z 28 na 4.
B.N. z Kielc: Przyjechałem po przebytym udarze mózgu, i miażdżycą tętnic. Po przejściu 150 m ból nóg nie pozwalał na dalsze maszerowanie. Oprócz tego od 2 lat mam łuszczycę skóry głowy. Po pobycie w „Arkadii" trasa, którą pokonuję bez dolegliwości nóg, wynosi 1,5-2 km. Zniknęła łuszczyca skóry.
#28644
Ja też się nie przywitam, obeńdzie się bez kultury :crazy:
łoj, aleś mnie oświecił człowieku, jak złapie tego Kwaśniewskiego to sie z nim policzę za tom diete co to mi łuszczycy przysporzyła. Na szczęście nie na głowie bo jestem niemyśląca.
Tak se wydumałam, że może zamiast zjeść tom świńskom skóre to lepiej ją od razu przeszczepić i po kłopocie. Nie ma za co, teraz należy mi się Nobel. :cool:

Podziel się tematem z innymi!