Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 qwerty
#5102
Witam, mam taki problem, ze na moich jadrach pojawiła się, czerwona wysychająca skóra. Czasem ta zmiana swędzi ( chociaż, często gole to miejsce i wczesniej uczucie swędzenia powodowąły odrastajace włosy, które kują własnie jadra). Po nawilżeniu emulsją avene trixera, skóra przestaje być sucha, ale pozostaje czerwona. Proszę o jakies rady, może unikne wizyty lekarskiej (wiąże się z wyjazdem do wiekszego miasta, ponieważ w rodzinnym miescie dermatolodzy maja fatalna opinie i jest ich tylko paru). Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2011, o 23:09 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
 Paweł
#5107
Ciężko tak określić. Mi to wygląda na takie łuszczycowate. Ale czy to na pewno to, to nie jesteśmy raczej w stanie Ci powiedzieć. Ja bym na razie smarował to jakimś kremem nawilżającym czy natłuszczającym.
 Basieńka44
#5111
Możesz wypróbować żel z żywokostu,i clotrimazolum powinno pomóc
Awatar użytkownika
 puma
#5112
też bym ci poleciła cloctrimazol, jest tani i bez recepty, w dodatku bezpieczny na te części ciała.
 qwerty
#5114
Dziękuję, za szybką odpowiedz, juz zakupiłem clotrimazoulum i jeszcze zobacze ten zel z zywokostu. Podobno zel aloesowy tez moze byc pomocny w takim przypadku. Mam nadzieje, ze to zejdzie i nie jest to łuszczyca, poniewaz jest to obszar, ktory powinien byc estetyczny :). Jesli ktos jeszcz emoze pomoc i wie co to moze byc, prosze o rade. Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
 szater
#5118
clotrimazol to lek typowo na grzybice,mozesz popróbowac ,skóra jest przesuszona może i faktycznie to sprawa jakiegos grzybka jednak ja jesli miałbym cokolwiek doradzic to.....zalecałabym jednak wizyte u lekarza specjalisty,to zbyt wrazliwa czesc ciała aby pozwolic sobie na błędy czy eksperymentowanie....ale to oczywiscie tylko moje zdanie...
Awatar użytkownika
 puma
#5127
nie doczytałam czy masz jakieś zmiany na innych częściach ciała. to może być jakiś grzyb lub uczulenie na coś- piszesz o depilacji, a może uczulają cię kosmetyki? nadmiar kosmetyków w tym miejscu jest zabójczy. kup sobie do mycia płyn do higieny intymnej, jest antyalergiczny.
 qwerty
#5132
Nie mam zadnych innych zmian na ciele, w rodzinie nikt nie miał łuszczycy ani atopowego zapalenia skory. Mam wrażliwa i alergiczna skore, wiec nie ryzykuje z kosmetykami, do kapieli uzywam tylko mydła biały jelen. Od jakis 5 lat, gole te miejsca w taki sam sposob (pianka do golenia i jednorazowa maszynka do golenia). Mam stałą partnerke od wielu lat (ktora nie ma zadnych problemow natury grzybicznej :) ).
 elf
#5146
Kiedyś dawno temu podobne zmiany miał mój mąż osobisty. Tylko nie pamiętam czy go swędziało... Dostawał rózne mazidła m.in. pimafucort (p/grzybiczy+antybiotyk+steryd; na receptę) i jakieś niesterydowa na alergię wymysły ale generalnie wielkich efektów po żadnym środku nie było. Zeszło sobie samo kiedy chciało. Potem jeszcze raz wróciło na trochę i też samo przeszło.
a do nawilżania chwalił sobie oilatum krem. Dość drogi ale rzeczywiście skórka po nim mięciutka :) i dobry dla alergików.