Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 westbam90
#12368
Na prawej nodze mam czerwone plamy po łuszczycy w wielkości 1 złotówki, łuski wyleczyłem i zniszczyłem, ale plam jakąś nie mogę, i brałem protopic, moczniki inne podobne maści i nic, już chyba się pogodziłem, że będę żył z tymi plamami do końca życia, chyba, że macie inne sposoby na zniszczenie tych plam?!
Awatar użytkownika
 szater
#12372
A te czerwone plamy po łuszczycy to czasem nie łuszczyca :notguilty: piszesz ze pozbyłes sie łuski ale o leczeniu zmian nic nie piszesz wiec moze to łuszczyca a nie pozostałosc po niej......
Awatar użytkownika
 antonia
#12414
westbam90 pisze:byłem u Pani dermatolog i powiedziała ze mam przebarwienia po luszczycy i przepisala mi mocznik ale jakąś się nie sprawdza
Ty coś chyba pomyliłeś :)
Mocznik nie jest na wybielenie plam. Jego zadaniem jest nawilżanie i zmiękczanie naskórka, oraz wspomaganie innych leków w dotarciu do głębszej warstwy skóry. Te czerwone plamy to chyba jest niedoleczona łuszczyca i oprócz mocznika masz pewnie przepisane inne maści do smarowania?
 westbam90
#12433
protopic, ale Pani dermatlog powiedziała, żebym odłożył go, bo już łuszczycę wyleczyłem, tylko mam przebarwienie(nie mam już łusek i mnie nie swędzi)!
Awatar użytkownika
 antonia
#12434
To, że nie masz łusek i nie swędzi nie znaczy, że masz zaleczoną. Musisz smarować te zmiany tak długo aż Ci całkiem poschodzą. To może trwać długo, często potrzebna jest zmiana maści bo skóra się do jednej szybko przyzwyczaja i nie ma rezultatów w leczeniu. Nie jest łatwo żyć z łuszczycą, konieczna jest cierpliwość i systematyczność, wtedy udaje się osiągać długie remisje :) Czasami kilkuletnie :cool: