Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
 henia
#12958
Dla pełnej jasności: nic nikomu nie wciskam, i niczego nie podważam. Wyraziłam jedynie swoją opinię, a co Westbam90 z nią zrobi, to jego sprawa.

Rada w sensie konsultacji - życie nauczyło mnie, że lepiej dmuchać na zimne.
 Gosia1423
#12963
Ja też nigdy nie widziałam przebarwienia skóry, które jest czerwone :notguilty:
Przebarwienia mogą stanowić istotny defekt kosmetyczny - plamy na skórze mogą przybierać kolor od jasnobrunatnego, przez wszystkie odcienie, aż do szarego.
http://www.uroda.e-zdrowie.info/przebar ... nia-9.html

Moje przebarwienia po wyleczeniu miejsca z ł jest białe lub tonę lub dwie jaśniejsze od naturalnej karnacji :)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2012, o 00:07 przez Gosia1423, łącznie zmieniany 1 raz.
#12965
A ja widziałam
jak skóra jest osłabiona stanem zapalnym chociażby i popękają naczynka w skórze początkowo ma taki kolor nic pod palcem się nie wyczuwa jednak żadnych zgrubień :)
Awatar użytkownika
 henia
#12976
Ale, to tylko początkowo Basiu. Każde leczenie, ten kolor czerwony tonuje potem jednak. To po "pojaśnianiu" tych naszych zmian w trakcie leczenia, widzimy proces gojenia się skóry, i czy w ogóle tam leci jakiś leczenie w sensie czy tam w ogóle coś działa?

Kolor czerwony zawsze, dla mnie, jest oznaka stanu zapalnego.
Awatar użytkownika
 antonia
#12980
westbam90 napisał(a):
[...[ Pani dermatolog powierdziała, że są to przebarwienia po łuszczycy, i musiałbym 4 lata smarować, że zniknęły[...]

Czy ta pani dermatolog to wróżka?
Ja też bym chciała mieć pewność, że moja łuszczyca zaleczy się na cztery lata i zostaną jedynie plamy :cool: a jeszce potem zniknęły xd
#12981
Ale, to tylko początkowo Basiu.
na początku po zakończonym leczeniu później się samo wchłania
Tak jak pisałam wcześniej popękane naczynka w skórze zostawiają taki ślad,można to oczywiście dalej natłuszczać smarować np cynkową,czy termentiolem
czy innymi naturalnymi mazidłami, szybciej się wtedy wchłonie ale i tak decyduje tutaj czas.
Kolega jednak nie pisze czym się zaleczył i co pozostawiło taki ślad :)
Ja mam taką plamkę w pobliżu prawego oka i nic jej nie ruszy pozostałość po pierwszym leczeniu sterydami,jest mało widoczna wygląda jak oparzenie ale jest :D :D jak choroba odpuszcza po całości plamka robi się blada :) jak atakuje się zaczerwienia ani to nie swędzi ani się nie łuszczy po prostu jest :)
jak dla mnie jest nawet widoczna na zdjęciu tym spotkaniowym ale ja wiem gdzie ona jest :D :D
 westbam90
#12997
Moje pytanie brzmi, czy są jakieś zabiegi na rozjaśnienie tych plam? Słyszałem o cosmolanie, pomoże czy się nie opłaca? Ile to by kosztowało i jaki są rezultaty?
Awatar użytkownika
 antonia
#12999
Ja się przychylam do opinii Heni, z tego co widzę na zdjęciu wnioskuję, że to nie jest normalny kolor skóry zaleczonej. Trudno radzić cokolwiek w takiej sytuacji, żeby nie pogorszyć zabiegami obecnego stanu skóry. Ja bym rzeczywiście udała się do innego dermatologa żeby to po dokładnym obejrzeniu ocenił i doradził dalszy ciąg postępowania. :)
#13084
Ja takze uwazam ze należało by to skonsultowac z innym dermatologiem i nadal smarowac.Troche smieszna jest dla mnie ta "wróżba" dermatologa o potrzebnych 4 latach do całkowitego wygojenia.... :totalshock: tak wiele czynników ma na to wpływ ze raczej nikt nie ma takiej wiedzy zeby mowic o konkretnym czasie a nawet przybliżonym...Moje plamy w zagojonych miejscach sa duzo jasniejsze od skory troszke przypominaja bielactwo.Te starsze czesciowo sie z czasem opalaja. :D
 kacha
#14308
beatkaaa882 pisze:Ja takze uwazam ze należało by to skonsultowac z innym dermatologiem i nadal smarowac.
Dokładnie, sporo są plamy to leczenia nie można uznać za skończone. Z łuszczyca-blog.pl :
Leczenie łuszczycy powinno doprowadzić do całkowitego ustąpienia zmian chorobowych. (...) Głównym wskaźnikiem braku choroby, jest niewystępowanie objawów.
Wg mnie tego typu przebarwienia jak najbardziej są objawem choroby...