Baner fototerapia
Tu wspieramy się nawzajem w sensie psychicznym. Jeśli chcesz się wygadać, nie masz już siły, to jest to dobre miejsce, żeby podzielić się swoimi troskami. Tu pisz na temat motywacji w walce z łuszczycą i łzs oraz metodach poprawiania sobie samopoczucia.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 maleoreggaerockers
#17859
Juz nie daje rady, ostatnio wszystko mi sie sypie... i łuszczyca sie nasiliła, nic nie pomaga... od wczoraj stosuje Belosalic który kupiłam jakies 3 mc temu ale nie otwierałam.
miałam zmiany na głowie i łokciach a teraz głowa, łokcie, ramiona, na łydce, przy stopie...
jeszcze dzis poszłam do mojej dermatolog bez terminu i mnie nie przyjeła.. powiedziała ze jak mam termin 23 to zebym wtedy przyszła.
Mam ja gdzies.. Jutro ide prywatnie, moze mi pomoga;/
:( :( :( ;(
Awatar użytkownika
 antonia
#17860
Przede wszystkim musisz się uspokoić, wyciszyć. Myślę, że wysyp łuszczycy u Ciebie jest reakcją na stresy. Proponuję przyjmować magnez w zwiększonych dawkach, i kąpiele wspomagające leki, które przepisał Ci dermatolog.
Czy próbowałaś na głowę kuracji octem jabłkowym? Wiem, że na wielu działa szybko i skutecznie, leczenie nim jest także łatwiejsze niż smarowanie skóry głowy tłustymi maściami.
Awatar użytkownika
 maleoreggaerockers
#17861
stosowałam miesiac, na poczatku było lepiej a pozniej nastąpił mega wysyp z którym, sobie nie daje rady i przerwałam..
staram sie nie stresowac, biegam zeby się wyładowac, ale nie da sie opanowac stresu do konca bo wiele czynników zewnetrznych na to wpływa.. chciałabym juz lato i słoneczne dni, wtedy bym się spiekła na słoncu i moze by było lepiej, zawsze pomagało..
Awatar użytkownika
 antonia
#17863
Sypało Cię na głowie pomimo wcierania ciepłego octu? Czy dokładnie zastosowałaś się do sposobu przeprowadzenia leczenia? Na ciało niekoniecznie musi pomóc, ale na głowie często się sprawdza.
Awatar użytkownika
 henia
#17864
maleoreggaerockers pisze:[...] chciałabym juz lato i słoneczne dni, wtedy bym się spiekła na słoncu i moze by było lepiej, zawsze pomagało..
Porozmawiaj z lekarzem o naswietlaniach, jak na słoneczko tak dobrze reaguje Twoja ł. Do lata daleko jeszcze a Ty jesteś w trakcie wiosennego wysypu. Wspomóż organizm trochę suplermentami(vit. B compleks; skrzyp, krzem. kwas foilowy;) Powodzenia :)
Awatar użytkownika
 maleoreggaerockers
#17870
antonia pisze:Sypało Cię na głowie pomimo wcierania ciepłego octu? Czy dokładnie zastosowałaś się do sposobu przeprowadzenia leczenia? Na ciało niekoniecznie musi pomóc, ale na głowie często się sprawdza.
no wlasnie nie wiem od czego.. bo juz mialam ladnie zaleczone i nagle mega wysyp i z ktorym ocet sobie nie dawal rady i sie zalamalam i odstawilam ocet.
Awatar użytkownika
 maleoreggaerockers
#17871
henia pisze:
maleoreggaerockers pisze:[...] chciałabym juz lato i słoneczne dni, wtedy bym się spiekła na słoncu i moze by było lepiej, zawsze pomagało..
Porozmawiaj z lekarzem o naswietlaniach, jak na słoneczko tak dobrze reaguje Twoja ł. Do lata daleko jeszcze a Ty jesteś w trakcie wiosennego wysypu. Wspomóż organizm trochę suplermentami(vit. B compleks; skrzyp, krzem. kwas foilowy;) Powodzenia :)
dzis ide prywatnie do podobno jednej z najlepszych u mnie w miescie zajmujacych sie luszczyca.
porozmawiam z nia o naswietlaniu.
a co do suplementow to pije mieszanke skrzyp i pokrzywa i pije siemie lniane.

zastanawiam sie czy odstawienie tabletek na nadczynnosc tarczycy moglo wplynac na wysyp?
 Basieńka44
#17872
zastanawiam sie czy odstawienie tabletek na nadczynnosc tarczycy moglo wplynac na wysyp?
bardzo prawdopodobne :)
schorzenia tarczycy mają wiele wspólnego z wysypami
warto pogadać o tym z lekarzem
choć wielu z nich nie widzi związku jednak warto
Awatar użytkownika
 szater
#17874
maleoreggaerockers pisze:
zastanawiam sie czy odstawienie tabletek na nadczynnosc tarczycy moglo wplynac na wysyp?
a dlaczego odstawiłas tabletki na nadczynnosc tarczycy?
odstawiłas z dnia na dzien? :nomnom:
Ja mam podobne problemy i aby wycofac sie z jednych tabletek i przejsc na inne lub wogóle zmienic leczenie,wycofuje sie z leków od pół roku...stopniowo zmniejszajac dawke.Z tego co sie orientuje nie odstawia sie leków natychmiast....nadczynnosc leczy sie do konca życia,chyba że po operacji....ale i tak nalezy stosowac hormony tarczycy.Przyczyn wysypu moze byc wiele...a moze własnie wysypało bez przyczyny...bo wiosna :notguilty:
Awatar użytkownika
 maleoreggaerockers
#17876
2miesiace temu dostalam najmniejsza dawke, rok leczenia i ustabilizowalo sie i lekarz po zakonczeniu opakowania kazal odstawic leki i mam tylko badania kontrolne co jakis czas robic
nie odstawilabym sama lekow.

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Eksperci FDA w kieszeniach firm farmaceutycznych: […]

https://content.screencast.com/users/Plemnik/fold[…]

No i po targach. Relacje: https://kielce.tvp.pl/43[…]

ŁZS diagnoza

q CSK reumatolog nie zapisał, że jest... nie w jed[…]