Baner fototerapia
W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.

Podziel się tematem z innymi!

#28746
Witam.
Zacznę od tego, że łuszczycę mam od 27 lat. Ostatnie lata były ok. Wielki powrót choroby nastąpił w maju tego roku po ropnej anginie. Potem kolejna angina w czerwcu i znów wielki wysyp, z którym walczę do dziś. Laryngolog zalecił wycięcie migdałków choć nie są wcale w złym stanie. Skonsultowałam się z innym laryngologiem i usłyszałam to samo, choć ten drugi powiedział, że gwarancji nie mam. Mój endokrynolog, który notabene sam zachorował niedawno na łuszczycę twierdzi, że powinnam wyciąć migdały bo tym samym eliminuje stany zapalne w przyszłości a to dużo. Umówiłam się na zabieg w przyszłym tygodniu. Podobno boli bo będę mieć znieczulenie miejscowe. Ale nie bólu się boję. Jestem dość wytrzymała. Boję się jak moja łuszczyca zareaguje na znieczulenie, czy środki przeciwbólowe. No i w pewnym sensie boję się, że po tym zabiegu z łuszczycą nic się nie zmieni. Jeśli ktoś z Was zdecydował się na zabieg to napiszcie co dalej. Pozdrawiam.
#28753
U mnie chyba jest tak samo. Wczoraj zrobiłam ASO - 755, a zaznaczam, że jestem zdrowa. Pokazałam wynik lekarzowi rodzinnemu bo na konsultację z laryngologiem za późno. Usłyszałam, że ten wynik pokazuje jasno, że na moje migdały już czas. Poza tym łuszczyca wysiewa stale, tak więc widać, że stan zapalny gdzieś się toczy.
#28793
Paweł mam pytanie: jak to było z córką Twojej koleżanki, tzn. kiedy ustąpiła łuszczyca po wycięciu migdałków? Pytam bo jestem dwa tygodnie po zabiegu. Łuszczyca szaleje, tzn. nie jest tragicznie ale małe kropki pojawiają się znienacka i w dość sporych ilościach. Laryngolog powiedział mi, że to efekt zabiegu, stresu, itp. a to czy migdały miały wpływ na wysiewy okaże się po 3-4 miesiącach bo mój organizm musi nauczyć się funkcjonować bez migdałków. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Eksperci FDA w kieszeniach firm farmaceutycznych: […]

https://content.screencast.com/users/Plemnik/fold[…]

No i po targach. Relacje: https://kielce.tvp.pl/43[…]

ŁZS diagnoza

q CSK reumatolog nie zapisał, że jest... nie w jed[…]