W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.

Podziel się tematem z innymi!

 afro
#21884
Uwierzcie mi że do leczenia na prawdę warto dodać aktywność fizyczną. Właśnie upływa 4 tydzień od kiedy zacząłem biegać. Od tego czasu nie wyskoczyły mi żadne poważne wykwity, co najwyżej 3 małe kropeczki. A te już istniejące po prostu zaczęły się jakby cofać. Wiele z nich z koloru czerwonego się zrobiło na takie brązowawe i bledsze, a niektóre całkowicie znikły. Do dego podczas intensywnego sportu dostarczamy do siebie wielką falę endorfin, dzięki czemu przestajemy myśleć o tym wszystkim i jak wiadomo takie samopoczucie jest bardzo ważne. Widzę że jeśli będę dalej ćwiczyć to możliwe że się całkowicie uwolnie od nasileń łuszczycy i na pewno się uodpornię na stres.
Awatar użytkownika
 antonia
#21885
afro pisze:Uwierzcie mi że do leczenia na prawdę warto dodać aktywność fizyczną
To się zgadza, dokładnie wszystko co napisałeś. :) :)
Awatar użytkownika
 szater
#21888
trudno sie nie zgodzic jednak nalezy pamietac o jednym gdy jest łuszczyca stawowa intensywne cwiczenia,bieganie czy skakanie nalezy zamienic na...pływanie....to bezpieczniejsze dla stawów :)
Awatar użytkownika
 antonia
#21890
Zawsze ćwiczenia można dobrać do swoich potrzeb i możliwości, najważniejszy jest jednak ruch :)
 afro
#21891
antonia pisze:Zawsze ćwiczenia można dobrać do swoich potrzeb i możliwości, najważniejszy jest jednak ruch :)
oczywiście ruch który doprowadza do stanu euforycznego :) występuje to zazyczaj gdy już się zaczynamy pocić ale nie przestajemy
 Sbiegacza
#30366
Regularne bieganie może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie :) Uprawiając sporty cardio poprawia się krążenie naszej krwi, spalamy tkankę tłuszczową, która może być przyczyną powstawania wielu chorób, ale także poprawiamy własne samopoczucie dzięki wspomnianym wcześniej endorfinom :) Więcej o korzyściach jakie przynosi bieganie, przeczytasz na https://sbiegacza.pl/2021/10/18/co-zysk ... esz-biegac.
 dioza
#30578
Sprawdź to. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to polecam wybrać solidne obuwie, a nie takie, z którego korzystacie na co dzień. Nie tędy droga. To musi mieć odpowiednie właściwości, żeby zapewniało wygodę i nie tylko. Zwracajcie na to uwagę - nie ma sensu stawianie na byle co.

Podziel się tematem z innymi!