W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.

Podziel się tematem z innymi!

#29383
Witam. Jak w temacie, proszę o poradę, nagle z dnia na dzień na ciele pojawiło mi się mnóstwo małych czerwonych plamek, na brzuchu po prawej i lewej stronie, okolice pachwin i ud a także okolice pach. Czy to jest łuszczyca?
W zasadzie to w 80 % jestem przekonany,ale jednak tej pewności 100 % nie mam ponieważ sam jak dotąd walczyłem z zupełnie inna łuszczycą, na głowie w postaci czerwonych plamek ale były one inne a także na plecach, 3 duże plamy.
Tutaj nagle pojawiło się mnóstwo małych ale z dnia na dzien są coraz większe i się zaczynają powoli zlewać ze sobą więc wszystko by wskazywało na łuszczyce ale z drugiej strony nie widzę za bardzo łuski.
Ogarneła mnie lekka panika, zacząłem to wszystko smarować belosaliciem bo mi jeszcze został, 3 dni i zero efektu aż dziw.. odstawiłem to bo nie ma sensu cały brzuch obsmarowywać sterydem..

Ale no właśnie, jeżeli już dojdziemy do wniosku, że to jest łuszczyca to co polecacie na tego typu wykwity? Bo chyba nie maści sterydowe? A wiem, ze jak pójdę do lekarza to tylko na to można u Nich liczyć..... dlaczego takie nagłe nasilenie?

Jak widać na załączonych obrazkach, mam nadwage z która walczę, od 3 miesięcy duzo trenuje, w miarę zdrowo się odzywiam, nie bardzo wiem czym sobie zawiniłem na takie nagłe zaostrzenie choroby..

Zdjęcia:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5868a41deca3a28e

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b6e57f698e9f0cc5

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d1f3592aef3cb96e

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/76cda27a16596f55
#29385
To może być łuszczyca. A skoro masz na głowie to prawie pewne, że to łuszczyca. Ale najlepiej jak udasz się do lekarza, choć pewnie też to potwierdzi.

Możesz spróbować Kartalin, Bioarpil, Biotar, Magnipsor czy dermokosmetyki Dr Michaels (maść). Tylko musiałbyś wieczorem kilka godzin chodzić posmarowany bez ubrań, bo wybrudzą się (nie dotyczy dermokosmetyków, które mógłbyś stosować w dzień).

Zerknij też na forum w dziele Leczenie tradycyjne i Leczenie niekonwencjonalne - tam też znajdziesz opinie o różnych preparatach.

Podziel się tematem z innymi!