W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.

Podziel się tematem z innymi!

Bartj
Czesc,

Temat dla mnie bardzo świeży bo łuszczycę zdiagnozowano u mnie 2 tyg temu... jednak nie chce popełniać błędów w leczeniu i chce dowiedzieć się jak najwiecej o tej chorobie. Siedzę i czytam fora, artykuły itp żeby zyskać wiedzę.

Jako, ze jestem z Lublina trafiłem na ponoć dobrego specjalistę - dr Borzeckiego.
Zmiany mam póki co na głowie i jedna na plecach - zapisał mi maść robiona (coś na bazie siarki) i Daivobet żel i belosalic płyn. Leki kupiłem ale poczytałem, ze te dwa zawierają steryd wiec póki co smaruje tylko maścią robiona - ona ściąga łuskę ale poza tym niewiele się zmienia.

Boje się zaczynać od sterydów - zacząłem od razu stosować dietę - nie jem czerwonego mięsa, słodyczy, nie pije alkoholu (a jestem fanem whisky:( ) itp itd.
Ogolnie ryby, warzywa, owoce, razowe pieczywo. Kupiłem tran i biorę codziennie. Tak od 2 tygodni.

Nie wiem jak to się rozwinie i póki co trochę nie wiem co robić - czy brać te dwa leki, czy szukać bardziej naturalnych rozwiązań. Jako, ze mam tylko prysznic nie skorzystam z kąpieli z solą morska, zamowilem tylko mydło aleppo i stosuje szampon z dziegciu.

Czy Wy - doświadczeni na polu walki z ta choroba - macie jakieś sugestie? Czy sięgnąć po leki czy próbować narazie obserwować i stosować bardziej naturalne rozwiązania?

Nie ukrywam, ze stresuje mnie świadomość posiadania tej choroby bo jej rozwój
w widoczne miejsca nie pozwoliłaby robić mi tego czym się zajmuje zawodowo...

Dziękuje za każda sugestie i trzymam kciuki za Was wszystkich w walce z tym cholerstwem!
podziwiam ludzi ,którzy nie mając doswiadczenia ida do lekarza dostają leki a potem sami ordynuja sobie leczenie w/g widzi mi sie...dramat.

Daivobet to najlepszy w tej chwili lek,dodatek sterydu jest niewielki a w ruchu ciągłym mozna go stosowac 93tyg :P

Sterydy pomagają nam w chorobie i sa jedną z form leczenia,nie mozna ich używac cały czas ale pod okiem lekarza i owszem.

Sterydy stosuje sie w odpowiedni sposob,nie mozna go skonczyc ot tak z dnia na dzien...pomału i powoli sie wycofywać

Zel masz do skóry głowy wiec jak stosujesz jedno nie stosuj dziegci.

No nic pozostaje ci zaakceptowac fakt ,że masz łuszczyce,nie masz wyjscia bracie...zdrówka i powodzenia,forum to skarbnica wiedzy,poczytaj a wrazie czego ...pytaj :D

Podziel się tematem z innymi!

Taki "update". W wakacje 2018 roku zacz[…]

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego organizuje 3-[…]

Podobno leczenie w chorobach przewlekłych może pot[…]

O łuszczycy

Akademia Łuszczycy i ŁZS "Łuszczyca i ŁZS od […]