W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 Pneumokok
#26572
Witajcie!

Czy możliwe jest, że stosowanie maści Belosalic może spowodować pojawienie się krwi w moczu? Zauważyłem to u siebie wczoraj, a jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że od pewnego czasu stosuję tą maść. Stosuję ją 2 razy dziennie, zgodnie z ulotką maści Belosalic (klik), kilkakrotnie mogłem nałożyć więcej niż "cienka warstwa". Swoją drogą, dopiero teraz widzę że stosowanie jej u pacjentów z łuszczycą może być, jak to określa ulotka, "niebezpieczne", kiedyś mi tymczasowo pomogła, potem łuszczyca wróciła.

Stosowałem tą maść wcześniej, ale nie zauważyłem takich objawów, bądź też nie zwróciłem na nie uwagi. Oczywiście planuję umówić wizytę u urologa, ale

Czy ktoś miał już podobny problem?
Awatar użytkownika
 antonia
#26574
Po długim używaniu na dużej powierzchni ciała mogą wystąpić zmiany w nerkach. Nie piszesz od jak dawna stosujesz tę maść i na jakiej powierzchni, nie można powiedzieć, że to są uboczne skutki stosowania sterydu. Ale nie zaszkodzi powiedzieć o tym lekarzowi.
#26575
Dziękuję za odpowiedź :)
antonia pisze: Nie piszesz od jak dawna stosujesz tę maść i na jakiej powierzchni, nie można powiedzieć, że to są uboczne skutki stosowania sterydu.
Od 5 lipca dwa razy dziennie, na całej powierzchni łokci (choć powinienem tylko na samych zmianach zapewne - cóż, kolejna rzecz po grubości nakładanej warstwy, na którą przyszłości muszę zwrócić baczniejszą uwagę) i na drobnych zmianach na plecach i łydkach.
Kilka lat temu, mniej więcej 2, stosowałem już Belosalic, w międzyczasie przewinął się Diprosalic, ale nie pamiętam bym miał tego typu problemy.
antonia pisze:Po długim używaniu na dużej powierzchni ciała mogą wystąpić zmiany w nerkach.
A czy wiesz może, po jakim czasie (o ile w ogóle), przy założeniu odstawienia maści, zmiany ustępują i sytuacja wraca do normy*?

* Zakładając że to wina maści a nie jakaś przyczyna niezwiązana
#26587
Paweł pisze:Nie, po tygodniu stosowania na taki obszar ciała nie ma możliwości, żeby były takie objawy. Udaj się do urologa niezwłocznie.
A według mnie możliwe,jeśli są słabe naczynka krwionośne pękają przepuszczają wszelkie mazidła do krwiobiegu,więc to co nakładamy na skórę dostaje się do środka organizmu.
Druga sprawa jak grubo i często nakładana była maść bo to też ma znaczenie a nie tylko okres stosowania.
Awatar użytkownika
 szater
#26588
Musiałaby sie posmarowac warstwą 10cm na całym ciele przez co najmniej miesiąc czasu.
Prosze nie tworzyc teorii spiskowych Belosalik to nie Dermowate,nie ta liga.Rozumiem przestrzeganie przed stosowaniem sterydów,straszenie i ukierunkowywanie na błedna przyczyne krwi w moczu,niestety nie. :surprised: