W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
#23305
witajcie.
udałam się z moim ogromnym wysypem, o kórym wspominałam juz na forum ( łuszczyce zdiagnozowano u mnie kiedy miałam 15 scie lat , obecnie mam 34 ) do pani dermatolog ...przebieg wizyty i diagnoza troche mnie zaskoczyły mowiac delikatbnie :

-pani dermatolog przerwała mi moja wypowiedz objawach i przebiegu tego wysypu( sadzialam ze wywiad z pacjentem to podstawa leczenia...) mówiac zebym tyle nie mowiła bo sie zmecze :minishock: :minishock: :minishock:
-zmiany były ogladane krótko i pobieżnie :angry:
-nie usłyszałam absolutnie niczego odnosnie pielegnacji skóry ciała
- usłysząłam ze owszem głowa jest zajeta przez łuszczyce..i na tym koniec ;( ;( ;(
- ciało ...a ciało.no coz usłyszalam ze TO WYGLADA NA WYSYP ALERGICZNY A NIE NA ŁUSZCZYCE ALE TA ELRGIA MOZE PRZERODZIĆ SIE W ŁUSZCZYCE :speechless: :speechless: :speechless: :speechless:

- dostałam oczywiscie steryd na ciało ( steryd typowo nA ŁUSZCZYCE ) i zadnej absolutnie zadnej porady dodatkowej odnosnie tego jak mam sie wspomagac poza sterydem ( po tym jak usłsyzałam ze za duzo mowie w sumie odechciało mi sie dopytywać o cokolwiek )

-o głowie pani doktor zapomniała..na koncu wizyta sobie jednak przypomniała i...dostałam steryd...na głowe..( zero wzmianki o pielegnacji skóry głowy , żadnej wskazówki ..nic :( :( ) :( :( :(

pomijam juz przebieg tej wizyty ale moze ktos usłyszał podobna diagnoze ze alergia przechodzi w łuszczyce ??

ja zgłupiałam juz totalnie. poszłam po diagnozę wskazówke co do leczenia wyszłam ogłupiała:(
#23308
Łuszczycę, jak sama tego doświadczyłam, może wywołać alergia .
U mnie jest to spowodowane lekami z grupy betablokerów. Na wszelki wypadek poradzono mi zrobić testy alergiczne i okazało się, że nie jestem na nic uczulona.
Teraz, zresztą już od kilku m-cy, stosuję dietę bezglutenową bo początkowo nie było tak na 100% pewne czy rzeczywiście jest to łuszczyca.
Ale czasem właśnie gluten jest przyczyną wywołania tej choroby.
Dlatego jedyne co mogę ci poradzić, to zrobienie testów alergicznych
i badania na celiaklię.
Zastosowanie się do do wyników testów nie wyleczy łuszczycy bo tej choroby nie da się wyleczyć, ale można złagodzić jej skutki.
#23310
dziękuję za wskazówki i odpowiedzi

...jak widać łuszczyca potwierdza ze jest nieobliczalna:(obserwuje ten wysyp alergiczno-łuszczycowy i coraz bardziej dochodze do wniosku ze to luszczyca..:( może nie sa to typowe zmiany jakie towarzysza mi praktycznie całe zycie ale coraz bardziej zaczynaja mi je przypominać :(:(

dostałam na to " coS " dwa sterydy : elocom i drugi robiony na recpete ..zmiany sa na całych plecach i brzuchu..( zazwyczaj miałam ich pełno na głowie i pojedyncze plamy na ciele ale teraz jest totalna masakra)..czy na tak duze pwoierzchnie moge stosowac sterydy ..?? :surprised: :surprised:
#23314
Hej. Mi kiedys jedna słowaczka poradzila bym zamowila oyster mushroom z terezia company.cos okolo 50e placilam na pol roku. Ale mojej mamie znikly zmiany na rekach i stopach a nic nie pomagalo ,2 lata sie meczyla.mi rece sie poprawily o 50%.co najwazniejsze jak pada rece sie robily czerowne, no i stres.jak lko nerwy za dwa trzy dni zmiany robily sie czerwone.JA na szczescie na ciele nie mam, jedynie kolana i rece, ale za tostawy postac osiowa, oj ciezko bylo.teraz kest super ale jestem na leczeniu biologicznym po 3 msc. Rewelacja.ale sprobuj grzyby te zamowic, one zaczna dzialac po ok 3-5 msc,ale zaczna.ja dwa razy do nich podchodzilam, to naturalne wiec zadnych skutkow.A co zauwazylam:zero ketchupu, ostrych rzeczy, zadnych ogorkow kiszońych , kapusty kwasnej, czekolady, orzechow,bo nasilalo zmiany na rekach, a teraz w koncu po kilku lat moge wyjsc w krotkim rekawku.powodzenia, testy oczywiscie Mrt leap test ,moj tata robil i duzo mu pomoglo. Ja tez bede teraz robic.powodzenia.idz do dobrego allergologa i reumatologa czy dermatologa, bo ten to jakis.PAmietaj ze lusczzyca jak zajmie stawy to koszmar. A Hla-b27 antygen zrob, cos 200zl chyba nie refunduja ale czysta sytuacje bedziesz miec.
#23333
dziekuję za info. rozgladałam sie za tymi testami we wroclawiu i jest pare miejsc ktorych mogę je zrobić. z upływem czasu nie mam juz watpliowści ze był to wysyp łuszczycowy..jestem załamana bo znajac łuszczyce to moze on nawracać w nieskonczoność a jeżeli tak to bede sie meczyć z nim nie tylko w pojedynczych miejscach ale i na cały ciele:(
depresja.:(
#23334
plamka* pisze:moze ktos usłyszał podobna diagnoze ze alergia przechodzi w łuszczyce ??
gosiolek pisze: Niestety łuszczyca ma to do siebie że często , choć nie zawsze może wysiać jako następstwo zmian alergicznych.
alibaba pisze:Łuszczycę, jak sama tego doświadczyłam, może wywołać alergia
No i proszę, już wiemy skąd się bierze łuszczyca, a wmawiają nam, że toto siedzi w genach a alergia może pobudzić ją do ujawnienia :crazy:
Dobrze, że można najeść się grzybków i wyleczyć, ja lubię zagryzać marynowanymi, to taka dieta i test na poprawę humoru :D, nie radzę stosować, bo czasami też ogłupia xd
#23339
moja ł czaiła się długo w postaci pojedynczych wykwitów ktore pojawiąły sie raz tu raz tam...podejrzewam że u mnie na wyrzut złozył się ogormny stres jaki przezywałam ...plus gwałtowne zderzenie ze słoncem na urlopie i te przeklęte kremy z filtrem ktore podrazniły mi skóre :( ( choc zazwyczaj słonce mi pomagało ) ..ale ze ł jest nieprzywidywalna to tym razem ani słona woda ani słonce ani sprzyjajacy klimat mie nie pomogły :( i tak od miesiaca mecze sie z wysypem na całym ciele..choc sam wysyp..nie martwi mnie tak jak to ze ł ma to do siebie ze lubi sie odnawiac..:( nie dość ze mam swedzace łuszczace sie plamy ..wszedzie:( to tam gdzie sie zagoi sa białe plamy..
jak do łuszczacych sie zmian jestem przyzwyczajona tak do takiej malenkiej jakby łuszczycowej wysypki..nie:(
nie wiem jak do niej podejsc..dermatolog na te malenkie wykwity przepisała steryd ale nie wyobrazam sobie ze wysmaruje sie cąła tym sterydowym swinstwem:(