Baner fototerapia
W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.

Podziel się tematem z innymi!

 quant0
#18275
Witam wszystkich,
Jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość ;)
Opiszę wam mój przebieg choroby. Pod koniec klasy 2 gimnazjum czy tam 3 nie pamiętam pojawiła mi się sucha skóra na głowie myślałem,że to łupież no ale po jakimś czasie poszedłem do dermatologa i lekarz stwierdził,że mam łuszczyce i dostałem od razu Elokom maść i płyn ( nie wiedziałem,że to sterydowa maść jeszcze wtedy nic o chorobie nie wiedziałem ) no i smarowałem smarowałem i przeszło na rok, dwa może więcej i od czasu do czasu się pojawiało na głowie. Od jakiegoś czasu nasiliła mi się łuszczyca, pewnego razu na głowie pojawiło mi się takie mocne zapalenie jakby skóra popękała. Kilka dni wcześniej byłem u dermatologa i przepisał mi maści: Dermovate i Novate no fakt po jakimś czasie mi przeszło, ustało. Po tygodniu, dwóch zaczęły pojawiać mi się plamy na ciele no i znów na głowie. Takie wypryski o średnicy ok. 1-2 cm. Kilka na plecach, pod pachą, na rękach o średnicy ok. 1-2 mm. I w okolicach paznokci u stóp oraz na stopach od spodu bardzo mocno. Kolejna wizyta u lekarza kolejna porcja maści i płynu Dermovate i Novate jeszcze dodatkowo dostałem Squamax emulsje. Na topy Hascofungin i clotrimazolum. I tak walczę od 3-4 miesięcy bez ustannie, na jakiś czas ustało- ale to było chwilowe. :ill:

Proszę o jakieś porady, nie chcę przyjmować ciągle sterydów. A jeszcze dodam,że byłem u zwykłego lekarza i pytałem o jakieś badania czy można by zrobić: To babka oburzona do mnie mówi, Ale nikt panu nie będzie 1000 badań robił ! :annoyed: . zamurowało mnie, no ale cóż ... Pytałem dermatologa jak ja mogę zadbać o moją chorobę, co mogę zrobić to dowiedziałem się tylko tyle,żeby nie jeść tłustych rzeczy i dużo przebywać na słońcu.
Nie wiem już sam co mam myśleć, trudno znaleźć dobrego lekarza. :please:
 Basieńka44
#18276
Witaj
Na stopy i dłonie bardzo pomaga moczenie w płatkach owsianych czy siemieniu lnianym i natłuszczanie np maścią lub balsamem z nagietka
stopy dodatkowo można moczyć w szarym mydle i soli a do nawilżania jak skóra swędzi i twarda epikrem.
Poczytaj forum znajdziesz wiele naturalnych metod które mogą ci pomóc
Po sterydach skóra może być bardziej wysuszona zadbaj o nawilżanie
Po wymoczeniu na dłonie rękawiczki a na stopy skarpet żeby skóra miała ciepło

Podziel się tematem z innymi!


Stosujecie tą chińską maść jest pewno z domieszką[…]

O łuszczycy

Badania Kliniczne Oczami Polaków – so[…]

O łuszczycy w telewizji

Rozmowy o łuszczycy w Dzień Dobry TVP 3 Kielce: ht[…]

W Łodzi odbędą się warsztaty radzenia sobie ze str[…]