Baner fototerapia
W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.

Podziel się tematem z innymi!

#28572
Witam,
moje pytanie kieruję do Pań, które stosowały antykoncepcję i jednocześnie leki na łuszczycę w postaci maści, kremów i dermokosmetyków.
Otóż, stosuję tabletki antykoncepcyjne (tryb 21dni+7dni przerwy), ale ani dermatolog, ani ginekolog nie były dla mnie w swoich stanowiskach wystarczająco przekonujące co do skuteczności antykoncepcji przy jednoczesnym używaniu maści/płynów itp., np. Protopicu, Elocomu, Dermovate, Daivobetu. Przyznam szczerze, że boję się w pełni zaufać tabletkom i zarazem smarować się lekami.
Stąd pytanie: czy podczas stosowania antykoncepcji używałyście jednocześnie wyżej wymienione (i inne, zarówno sterydowe jak i niesterydowe) leki i czy nie spowodowało to osłabienia efektu antykoncepcyjnego? Co Wasi lekarze twierdzą w tym temacie?
Zasadniczo leki stosowane zewnętrznie, do smarowania, nie wpływają na działanie tabletek.

Szczególnie - co powiecie o Protopicu i czy może mieć on wpływ?
Jak na jego temat wypowiadają się Wasi lekarze? Używam go rzadko, ale najczęściej ze wszystkich leków, jakie posiadam, ponieważ tak jak zmiany na skórze wystarczy natłuścić, tak powieki i okolice intymne stanowią większy problem z uwagi na cieńszą skórę w tych miejscach (wyklucza to sterydy) i wówczas sięgam właśnie po Protopic. Dlatego też on interesuje mnie najbardziej.

Zaznaczam - interesują mnie opinie poparte Waszym osobistym doświadczeniem w temacie łuszczycy i antykoncepcji, rzeczywistych rozmów z lekarzami, a nie to, co ktoś uważa na ten temat, mimo iż nie doświadczył tego na własnej skórze i jest to niczym niepoparte. Przepraszam, za taką bezpośredniość w tym względzie, ale w internecie jest zbyt wiele zdań w tym temacie, czasami wzajemnie się wykluczających, stąd chciałabym uzyskać informacje rzetelne.

Pozdrawiam :)

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Eksperci FDA w kieszeniach firm farmaceutycznych: […]

https://content.screencast.com/users/Plemnik/fold[…]

No i po targach. Relacje: https://kielce.tvp.pl/43[…]

ŁZS diagnoza

q CSK reumatolog nie zapisał, że jest... nie w jed[…]