W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 Chloe
#30048
Cześć. Mam do Was pytanie ponieważ dostałam przedwczoraj diagnoze - łuszczyca na głowie. Zalecono mi Belosalic 10 dni ale Pani doktor napisałą 8h na noc. Przy czym jak się jej pytłm czy jak z myciem głowy powiedziała standardowo i nie mówiła nic o zmianie szamponu its (a używam Elseve) Szampon i tak zmienię jednak nie wiem do końca o co chodzi z tym 8h. Czy mam rano wstawać i zmywać po nocy ? Na ulotce nie pisze nic o zmywaniu. Używaliście kiedyś tego płynu ? Czy zostawialiście go na głowie ? Dodam że po tych 10 dniach mam stosować 12 dni Dermovate a na koniec Daivobet na to co zostanie. Zastanawiam się czy te pozostałe żele też zostawia się na głowie bez zmywania ?
Awatar użytkownika
 Paweł
#30049
Osobiście nie zmywałbym. Ale to ja. To są wszystko sterydy. Długo ich stosować nie można. Skoro lekarz zalecił stosowanie na 8h, to wg mnie należałoby umyć rano głowę.
 Chloe
#30050
Tak tylko właśnie nie wiem o co jej chodziło. Tłumacząc mi mówiła nakładać na noc ale nie wspomniała o 8h a wyszła i patrze potem pisze na noc 8h. I teraz nie wiem czy minimum 8h czy po prostu mam to zmyć. Dlatego pytam osoby które stosowały o radę. Tylko te co wiedzą bo stosowały - jak im lekarz kazał.
 Chloe
#30052
Paweł pisze: 6 lut 2020, o 08:04 Osobiście nie zmywałbym. Ale to ja. To są wszystko sterydy. Długo ich stosować nie można. Skoro lekarz zalecił stosowanie na 8h, to wg mnie należałoby umyć rano głowę.
No i właśnie nie wiem o co lekarzowi chodziło z tym 8h, nie mówiła mi nic osobiście tylko na kartce którą dała mi pomiędzy kartki napisała na noc 8h. Nie wiem czy chodziło jej o to aby trzymać minimum 8h czy że mam zmyć nie mam pojęcia. Próbuję się tam dodzwonić. Jednak Pan mówi że nie zmywałby, na ulotce też tak pisze, pytałam farmaceuty i też mówił że nie powinno się zmywać, więc wszystko mówi za tym że nie ? Nie wiem czy może coś się stać jak tego nie zmyję rano ? Farmaceuta twierdził że nie
Awatar użytkownika
 Paweł
#30054
Jeśli nie zmyjesz, to nic specjalnego się nie stanie. Resztki leku będą po prostu dalej działać. Najczęściej konieczne jest zmywanie maści, które brudzą np. dziegcie lub które agresywnie działają na skórę np. cygnolina.
 Chloe
#30055
Hej ! Dziękuję Ci za Twoje rady :) :D Uspokoiły mnie trochę, nie zmywałam tak jak radziłeś dopiero dziś rano zmyłam xD Natomiast dodzwoniłam się do doktor i powiedziała, że im dłużej tym lepiej a to mycie to dlatego żebym minimum 8h trzymała i nie myła wcześniej :D Ufff Ale koniec końców dowiedziałam się coś nowego :) Jeszcze raz dziękuję Ci za pomoc i odzew, miłego dnia ! :D
#30447
Ja tak samo, 15 albo lepiej się z tym męczę.
Nie było tego nigdy dużo, dopiero w ...19 zaczeło coraz bardziej, w...20 wysypało mnie sporo.
Miejscowe leki były na chwilę. stwierdziłem że leki przestały działać. W...21 zrobiłem sobie przerwę, żeby skóra odpoczęła. Zrogowaciało mi to wszystko że aż się ze mnie sypało. Około kwietnia....mają 21r podiołem terapię Acitrenem 25.
Wszystko zeszło, nie mam nic, lekko zarużowiała skóra w tych miejscach. Nawilżam się raz dziennie medidermem.
Teraz zaczynam schodzić z dawki tzn. zamiast 7 dni to sześć z dawką 25mg.
Zobaczymy, ja jestem szczęśliwy że to tak zadziało, no zresztą co Wam będę mówił, sami wiecie jakie to jest wkur.....ące.
Będę pisał dalej jaj coś.
Pozdrawiam.