Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).

Podziel się tematem z innymi!

 konkret
#26085
https://pracownia4.wordpress.com/2015/0 ... atycznych/

Witam. Wklejam link do strony, na której jest opisana pewna metoda leczenia chorob reumatycznych. Jak się dowiedziałem ma również zastosowanie w ŁZS. Idąc dalej, jesli faktycznie działała by na ŁZS to musi i działać na łuszczycę. Ciekaw jestem czy jest ktoś na forum kto tej metody próbował?

Czytając ten artykuł na necie, uznałbym, że to jakaś kolejna ściema, ale do napisania tego tematu zachęciło mnie to, że tą metodę zasugerowała mi ostatnio moja pani reumatolog...
Co o tym sądzicie?
 gslaw
#26088
nie wiem jak RZS ale łuszczyca czy też ŁZS, to z tego, co ja wiem, są chorobami autoimmunologicznymi,czyli ich powodem (podłożem) jest błędne działanie układu immunologicznego a nie infekcja bakteryjna czy też wirusowa...
 konkret
#26091
Przyczyna nie jest do końca poznana. A może i jest znana, ale utrzymywana w tajemnicy.
Jeśli chodzi o efekty tej terapii to myślę, że przyjmowanie takich dawek Metronidazolu zmniejszyło by ból. Przynajmniej na czas jego stosowania. Co potem? Tak jak przypuszczałem chyba nikt nie stosował tej metody.
Napisałem o niej tylko dlatego, że moja reumatolog mówiła o skuteczności tej metody na poziomie leków biologicznych.
Awatar użytkownika
 antonia
#26092
gslaw pisze:łuszczyca czy też ŁZS, to z tego, co ja wiem, są chorobami autoimmunologicznymi,czyli ich powodem (podłożem) jest błędne działanie układu immunologicznego a nie infekcja bakteryjna czy też wirusowa..
Dopóki się nie ma widocznych zmian, nie ma badań organizmu w kierunku łuszczycy, naprawdę nie wiadomo kto, w jakim stopniu i z jakiego powodu ten układ immunologiczny ma zachwiany.
Tak więc infekcja bakteryjna czy wirusowa jest przyczyną łuszczycy.
 Basieńka44
#26095
gslaw pisze:nie wiem jak RZS ale łuszczyca czy też ŁZS, to z tego, co ja wiem, są chorobami autoimmunologicznymi,czyli ich powodem (podłożem) jest błędne działanie układu immunologicznego a nie infekcja bakteryjna czy też wirusowa...
tu się z tobą nie zgodzę wszystko ma wpływ na immunologie począwszy od diety/zażywanych leków czy infekcji.
 konkret
#26096
Skoro już się wypowiedzieliscie to poproszę jeszcze o zdanie na temat tej metody leczenia. Cokolwiek o niej sądzicie :)
 Basieńka44
#26097
Według mnie przeleczenie może przynieść dobre efekty ale na dłuższą mete zmiana sposobu żywienia.
Awatar użytkownika
 antonia
#26099
konkret pisze:Skoro już się wypowiedzieliscie to poproszę jeszcze o zdanie na temat tej metody leczenia. Cokolwiek o niej sądzicie :)
Żeby się wypowiedzieć trzeba mieć jakieś doświadczenie, podejrzewam, że nikkt tu na forum tym sposobem nie był leczony. Moim zdaniem każda metoda , która prowadzi do celu a nie szkodzi organizmowi jest dobra i dobrze jest, że coś się w tym kierunku dzieje.
Awatar użytkownika
 szater
#26125
na wszelki wypadek...przeleczyc????? jakis obsurd,czyli na wszelki wypadek powinnismy przeleczyc sie pod wzgledem wszelakich chorób atakujących ludzkosc :surprised:

Uważam ze do zastosowania jakiejkolwiek terapii powinna byc konkretna diagnoza,po terapi mozna sie wypowiadac i miec swoje zdanie....w każdym jednym wypadku to....bajdurzenie...co by było,gdyby ,było :notguilty:
Awatar użytkownika
 antonia
#26133
szater pisze:Uważam ze do zastosowania jakiejkolwiek terapii powinna byc konkretna diagnoza,po terapi mozna sie wypowiadac i miec swoje zdanie....w każdym jednym wypadku to....bajdurzenie...co by było,gdyby ,było
Ano, niektórym diagnoza lekarska nie w smak, wolą pokrytykować i pozaprzeczać, wszystkiemu i wszystkim na przekór, smalcem i jajkami poprzeleczać xd xd

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Odważne nagranie Kim Kardashian. Pokazała, jak rad[…]

Doniesienia naukowe

Częstość zaawansowanego włóknienia wątroby […]

Dnia 25 czerwca odbędą się w Łodzi warsztaty dla o[…]

https://content.screencast.com/users/Plemnik/fold[…]