Baner fototerapia
Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).

Podziel się tematem z innymi!

 gslaw
#19639
Ja bym powiedział (nie pierwszy raz z resztą), że na ŁZS bardziej wpływ ma nasz stan psychiczny i nastawienie niż miejsce pobytu. Jak ktoś Ci powie (zasugeruje) że np w Egipcie Ci się poprawi to jak silnie w to uwierzysz to Ci się poprawi:) Dlatego moja teoria, że wpływ na chorobę, oprócz obiektywnych czynników typu dieta, wiek, miejsce zamieszkania, pogoda itp. w 90% ma stan naszego umysłu, pogody ducha, siły psychicznej. Słaby duch w środku = kiepskie zdrowie.
A piękna, słoneczna pogoda nastraja nas optymistycznie.
I jeszcze jedno piękna pogoda ani nic innego nie pomoże osobom które są w depresji (o czym często te osoby nie mają pojęcia) albo wiecznym marudom.
Wiem, że to nie jest proste ale jeżeli chcesz być zdrowy zmień swego ducha w środku xd
 bocianxx
#19737
hej , mój przypadek jest chyba odporny na takie tygodniowe wypady ... bo tygodniu lepsza jest skóra ale nie stawy ....dlatego tez napisałem tego posta - rozważam nawet przeprowadzkę do innego , lepszego "klimatu" . Rozmawiałem z kilkoma reumatologami na ten temat ale każdy z nich twierdził że za duże migracje ludzi mamy w naszych czasach aby potwierdzić taką teorię ...
Awatar użytkownika
 szater
#19740
tydzien to jednak troszke za krótki okres na jakakolwiek aklimatyzacje dająca dużą poprawe.Dawniej wszystkie wyjazdy były dwutygodniowe a dziecięce kolonie trwały trzy tygodnie.A dotyczyło to naszego rodzinnego kraju.Leczenie klimatyczne czyli leczenie wykorzystujące właściwości klimatyczne jakiegoś obszaru:
http://www.hardnews.pl/inne-metody-lecz ... limatyczne
ważne w leczeniu klimatycznym jest:
Leczenie balneologiczne
Leczenie balneologiczne polega na stosowaniu serii zabiegów kąpielowych w wodach mineralnych naturalnych lub sztucznie zaprawianych składnikami znanymi ze swego korzystnego wpływu leczniczego w różnych chorobach skóry, układu ruchu (stawów, mięśni), układu krążenia itd. (kąpiele kwasowęglowe, radonowe, siarkowe, balneologia).
Leczenie klimatyczne
Leczenie klimatyczne to dłuższy pobyt w miejscowościach wyróżniających się klimatem korzystnie działającym w niektórych przewlekłych chorobach i stanach rekonwalescencji (okolice podgórskie, nadmorskie, bogato zalesione itd.
http://portalwiedzy.onet.pl/55928,,,,le ... haslo.html

"Bardzo korzystny wpływ na leczenie łuszczycy mają również kuracje klimatyczne. Szczególnie polecane są pobyty nad morzem (najlepsze efekty daje wypoczynek nad Morzem Martwym), dobrze działa klimat wysokogórski. Czas kuracji klimatycznej powinien wynosić ok. 4-6 tygodni."
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1071 ... ga,,3.html

Ktos stwierdził ze stan skóry poprawił sie podczas pobytu w górach,okazuje sie ze klimat gorski tez dobrze działa na zaleczanie łuszczycy.
Awatar użytkownika
 szater
#20015
Wróciłam z Tunezji,opalona i z wypalona kolezanka na skórze.Stawy też dobrze sie miały.Wiekszosc czasu spedzałam w morzu.Morze Sródziemne ma bardzo duże zasolenie 40 promila(bałtyckie 7-8 promila) jest ciepłe wiec łatwiej sie moczyc do oporu ;) .

taka ciekawostka:
Substancje rozpuszczone w 1 km³ (1 026 000 000 ton) wody morskiej
chlorek sodu NaCl 27 213 000 ton 77,80%
chlorek magnezu MgCl2 3 807 000 ton 10,90%
siarczan magnezu MgSO4 1 658 000 ton 4,70%
siarczan wapnia CaSO4 1 260 000 ton 3,60%
siarczan potasu K2SO4 865 000 ton 2,50%
węglan wapnia CaCO3 123 000 ton 0,03%
bromek magnezu MgBr2 76 000 ton
białko i inne związki organiczne 1 400 ton
fluor F 33 000 ton
bar Ba 500 ton
jod J 500 ton
argon Ar 100 ton
srebro Ag 300 kg
rubid Rb 200 kg
złoto Au 4 kg
rad Ra 0,02 kg
Woda w Morzu Śródziemnym nagrzewa się bardzo mocno i ta słona, gorąca woda utrzymuje się na powierzchni, rozprzestrzeniając się po całym basenie tego morza. Każdy kto jest tam pierwszy raz nie może nadziwić się, że woda w morzu może być tak czysta.
Widziałam wiele biedroneczek-mamy bardzo charakterydtyczne objawy na skórze ;) zostaja białe,bardzo widoczne plamy po zmianach,wcale sie nie opalaja...ale co tam byłam dumna ze mam te plamy a zmiany zniknęły.Zreszta w tamtych regionach naprawde nikt nie zwraca uwagi na to jak wygladasz,nie komentuje,nie wysmiewa.Jest wielu ludzi chorych na różne schorzenia,nikt sie jednak niczemu nie dziwi.Nawet w sklepach widząc zmiany na moich nogach i rekach(białe plamy) pokazywali srodki które moga pomóc utrzymac skóre w lepszej kondycji.Maja duzo rozmaitych specyfików,wszechobecne sa dziegcie i olejki,przepieknie pachnace kremy.
Co jeszcze z ciekawszych rzeczy? ano to, że będac nad morzem sródziemnym mamy "łosz end goł" dwa w jednym siedząc w morzu oddychamy górskim powietrzem :P

Podziel się tematem z innymi!


O łuszczycy

Czy ścieżka pacjenta prowadząca do leczenia biolog[…]

Doniesienia naukowe

Dimetyl fumaranu (DMF) to pierwszy lek klasyczny w[…]

Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyk&o[…]

Obecnie ponownie prowadzony jest nabór do l[…]