Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Podziel się tematem z innymi!

#27177
Witam, ostatnio otrzymałem w prezencie maść na łuszczyce. Smaruje się nią kilka dni i powiem szczerze ze efekty są naprawdę bardzo zadowalające.

Powiedziano mi ze ta maść jest na bazie naturalnych ziół, ale czy przypadkiem nie jest to steryd? Dziwne ze tak szybko widać efekty.

Podaje link do zdjecia produktu Obrazek
#27221
To nie steryd a masc typowo przeciwgrzybicza działanie ma
przeciwświądowe
bakteriobójcze
grzybobójcze
przeciwzapalne

Triderm należy stosować szczególnie ostrożnie u chorych na łuszczycę (ryzyko rozwoju tolerancji i nawrotu łuszczycy, rozwoju łuszczycy krostkowej i ogólnych działań toksycznych). To fragment z ulotki!

Triderm stosujemy czesto(krem!!!) gdy sa ostre nadkażenia w miejscach mniej dostepnych dla powietrza fałdach skórnych,pochwinach,pachach,pod piersiami lub na wzgórku łonowym.ostrozne i madre stosowanie(krótkotrwałe!) jest bardzo pomocne. O smarowaniu łuszczycy pospolitej nie słyszałam :surprised:
#27224
łuszcz pisze:Na opakowaniu jest napisane
Betametason
dodatkowo jest
gentamycyna oraz clotrimazol
Maść o takim samym składzie - z silnym sterydem i właśnie z gentamycyną kupowałam, jakiś czas temu, dla moich przyjaciółek leczących fałdy skórne. Sprawdzał się ponoć tam. Mojej ł. to nie ruszało.

Na moim bazarku reklamowany był - jako maść na ł. z byłej Jugosławii. Obecnie, nie pamiętam czy dalej tam jest ale sprawdzę. Tubka kosztowała ok. 20 zł. w zależności od tego - ile stargowałam xd

Podziel się tematem z innymi!