Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 Paweł
#29221
Do stosowania w domu to praktycznie musisz rozglądać się za lampami UVB 311 nm. Producent raczej nie ma tu większego znaczenia.
 justka_81
#29226
Dziękuje za odpowiedz.Ale jesli moja luszczyca bardzo dobrze toleruje slonce to czy lampe UVB tez bedzie dobrze tolerowac? I czy zdrowa skora ktorą bede przy ojazji naswietlac ową lampą, nie ucierpi?I jaka lampe Pan by polecal do stosowania w domu(moze jakies doswiadczenia)Z gory bardzo dziekuje.J
Awatar użytkownika
 Paweł
#29227
Jeśli słońce dobrze działa na łuszczycę to według mnie jest duża szansa, że lampy UVB też pomogą.

Co prawda mam jakieś doświadczenie z lampami, ale byłem wtedy dzieckiem i nie bardzo pamiętam szczegóły.

Jak już wyżej wspomniałem najważniejsze, żeby to były lampy UVB o częstotliwości 311 NM. Producent nie robi tu różnicy.

Niektórzy stosują jakieś lampy tanie za 250 zł czy coś w tym stylu, ale nie jestem pewien czy one są odpowiednie i czy działają dobrze. W każdym bądź razie jak się zdecydujesz na zakup i stosowanie to dobrze jest skonsultować się z dermatologiem. Bo takimi lampami nie można długo się naświetlać, żeby nie poparzyć skóry.

Zdrowa skóra będzie się od takich lamp opalać.

Ps. na forum mówimy sobie na Ty :)
 justka_81
#29236
Dzieki za odpowiedz.Mam jeszcze jedno pytanie: Czy lampa ledowa Philips BlueControl 2.0 jest warta uwagi?Co byloby skuteczniejsze?Wyzej wymieniona lampa czy jednak uvb 311 nm?
Awatar użytkownika
 Paweł
#29237
To jest inny rodzaj światła. Szczerze powiedziawszy nie mam zbyt wiedzy na temat skuteczności takiego leczenia. Zerknąłem w internecie i są badania związane z wykorzystaniem takiego światła w lecznictwie. Ale myślę, że najlepiej byłoby spytać dermatologa o opinię.

Podziel się tematem z innymi!


Taki "update". W wakacje 2018 roku zacz[…]

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego organizuje 3-[…]

Podobno leczenie w chorobach przewlekłych może pot[…]

O łuszczycy

Akademia Łuszczycy i ŁZS "Łuszczyca i ŁZS od […]