Baner fototerapia
Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Podziel się tematem z innymi!

 kaki
#17616
Witam.Stosuje Exorex lotin od jakis 3 tygodni i widzę lekką poprawe do tego pije siemie lniane,myje się mydłem aleppo,do kompieli dodaje Olilatum i smaruje się diprobase.Mam nadzieje że będzie już tylko lepiej.
 heniek
#23796
powiedzcie czy exorex lotion pod korkiem ma srebrną folię? kupiłem buteleczkę, która moim zdaniem jest otwarta, bo gdy odkręcimy korek to zwykle jest jeszcze folia, którą należy zerwać przed pierwszym użyciem. jak powinno być?
Awatar użytkownika
 henia
#23822
Też niestety ale nie pamiętam ale przecież zawsze można sprawdzić ile tego leku jest - przelać go, i zmierzone :)
 heniek
#24253
Mam pytanie odnośnie nawilżania skóry przy stosowaniu exorex lotion. Czytałem, że lotionem smaruje się 2-3 razy dziennie. Smaruję więc rano, po południu i przed spaniem, tak żeby całą noc leczyło ;-) Kiedy więc nawilżać skórę? Czy po tym jak exorex wyschnie mogę robić nawilżanie czy może podzielić leczenie etapami np. w dzień tylko nawilżanie, a exorex lotion na noc, przed spaniem? Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
 henia
#24254
heniek pisze:[...]Kiedy więc nawilżać skórę?[...]
Exorex to leczenie dzigciem i ten jako taki paskudnie wysusza skórę, stad i to natluszczanie i nawilzanie na maxa.
Osobiście robiłam tak: exorex na 2-3h, potem zmywanko i natłuszczanie albo nawilżanie. Nie ma potrzeby trzymać ten exorex dłużej na zmianach. Ustaw więc tak te swoje smarowanka, zebyś miał czas i na nawilżanie, i na natłuszczanie.
Podpowiem też, że dobrze zmywa się to mazidło zwykłym olejem. Dbaj też, zeby na zmianach nie było łuski - exorex nie ma w sobie salicylu i łuska podczas leczenia lubi narastać. Wtedy do roboty maścią salicylowo - siarkową. Powodzenia
 heniek
#24355
Witajcie! Powiedzcie jak wygląda zaleczone miejsce EXOREXem? Stosuje Exorex ponad 2 miesiące. Smaruje rano, po południu i na noc, w międzyczasie nawilżanie XERIAL 10. Codziennie. Od ponad dwóch miesięcy nie opuściłem ani jednego dnia. W tym momencie plamy nie mają łuski, skóra jest gładka ale wciąż są takie brunatno-brązowe te plamy. Czy to po prostu odbarwienia po Exorexie czy to na mnie nie działa???

Podziel się tematem z innymi!


Stosujecie tą chińską maść jest pewno z domieszką[…]

O łuszczycy

Badania Kliniczne Oczami Polaków – so[…]

O łuszczycy w telewizji

Rozmowy o łuszczycy w Dzień Dobry TVP 3 Kielce: ht[…]

W Łodzi odbędą się warsztaty radzenia sobie ze str[…]