Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 korek_
#19440
Cześć wszystkim!
Jako totalny nowicjusz w serwisie, z kolei nie taki już nowicjusz w starciu z łuszczycą, zwracam się z prośbą o pomoc! :)
Nigdy nie miałam okazji (hm, okazja to chyba złe słowo... może lepiej... "nigdy nie miałam chęci" :P ) spróbować zaczerpnąć dobroci ziół :) Moje jedyne doświadczenie w tym temacie to jedynie okresowe popijanie zielonej herbaty.
Czy ktoś kochany mógłby zaproponować standardowy pakiet ziołowy? Od czego zacząć, na co zwrócić szczególną uwagę, jak stosować? :) Dodam tylko, że moim głównym problemem jest łuszczyca głowy, zajmująca jej całą powierzchnię. Do tego kilka wysypów na ciałku, właściwie całkiem upierdliwych...
Pozdrawiam i całuję gorąco, jednocześnie prosząc o kilka słów wprowadzenia w temat!
Jeszcze raz buziak!
Ostatnio zmieniony 19 lip 2013, o 12:54 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zmieniłem temat na bardziej adekwatny.
#19441
Witaj
przeglądnij mieszanki na drogi moczowe nerki itp
a tak od zaraz możesz wprowadzić wodę z cytryną na czczo wieczorem przygotować rano wypić
ja daje sok pół cytryny na 3/4 szkl wody
zalać przegotowaną wodą i przykryć
 korek_
#19442
Basiu, jesteś wspaniała! :) Nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi! Całusy!

A właściwie mam dodatkowe pytanie, czy jakieś ziółka będą w stanie wspomóc mnie w walce z uporczywymi czerwonymi plamami, które bezkarnie ciągle atakują moje czoło? Chciałabym je nieco..."wybielić" :)
 Plinka
#19447
korek_ pisze:Dodam tylko, że moim głównym problemem jest łuszczyca głowy, zajmująca jej całą powierzchnię.
Witam Cię :)
Ja również z ziółek tylko herbatka zielona ewentualnie mięta, melisa także nie pomogę ale za to mogę Ci na głowę polecić maseczkę z drożdży, jeśli nie próbowałaś to zachęcam - u mnie rewelacja po skorupie nie ma śladu.
Pozdrawiam
 korek_
#19521
Basiu, z zatokami wszystko w porządku. Na czoło poza kremami nawilżającymi i sterydami (od czasu do czasu) nic nie nakładam, bo zupełnie nie wiem co mogłoby być odpowiednie. Eksperymentów jako tako się boję, coby nie pogorszyć sytuacji.

Plinka, niestety nie mogę znieść zapachu drożdży, poza tym działają na mnie zbyt... wysuszająco?

I trochę z innej strony, co moglibyście polecić na skórę głowy z zadaniem dokładnego nawilżenia? :) Przez ostatnie pół roku stosowałam krem mediderm, jest o tyle fajny, że łatwo się zmywa, jest wydajny i tani. Macie jakieś faworyty? :)

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi, jesteście kochani! :)
#21667
Jeśli chodzi o ziółka to bardzo dobry preparatem jest ostropest mielony!!! :) Łagodzi stany zapalne oraz jest idealnym lekiem na łuszczycę. :) Doradzam z tego względu, iż moja dobra znajoma korzysta z tego ziółka i efekty są naprawdę genialne! Pozdrawiam i zachęcam! :)
 Basieńka44
#21674
sylwiaborysiak2013 pisze:Jeśli chodzi o ziółka to bardzo dobry preparatem jest ostropest mielony!!! :) Łagodzi stany zapalne oraz jest idealnym lekiem na łuszczycę. :) Doradzam z tego względu, iż moja dobra znajoma korzysta z tego ziółka i efekty są naprawdę genialne! Pozdrawiam i zachęcam! :)
Ostropest mielony tuż przed sp[ożyciem tak kupny mielony nie ma już żadnych większych wartości :(
#21676
Basieńko? :) Moja dobra znajoma od dziecka ma łuszczycę! W lato nie widać aż tak bardzo, ale zimą? Była tragedia! Teraz pije regularnie ostropest i naprawdę widać efekty!!! Wiesz, jeszcze zależy z jakiej firmy, ona ma z firmy, która jest producentem, także nie ma tam żadnych niedogodności.