Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 Rafaello
#3249
Polecamy skuteczną profilaktykę w łuszczycy. Choroba właściwie zdiagnozowana może być skutecznie leczona. Łuszczycę możemy skutecznie leczyć jeżeli traktujemy ją jako skórny objaw awitaminozy, a nie jako chorobę skóry. Teza ta dotyczy ok. 4 % populacji mającej problemy z wchłanianiem witamin w przewodzie pokarmowym. Wszelkie leczenie zewnętrzne tej choroby daje pozory wyleczenia, natomiast nawroty są silniejsze od poprzednich objawów.

Mając powyższe na uwadze proponujemy do stosowania dwa suplementy diety. Suplement witaminowy Vital A, B, AB lub O w zależności od grupy krwi zainteresowanego (Kup Vital dla swojej grupy krwi!), o dobrej przyswajalności przez organizm w ilości 1 tabl. dziennie po śniadaniu.

W celu likwidacji objawów skórnych proponujemy Sufrin - suplement diety zawierający siarkę bioprzyswajalną, która ma działanie oczyszczające organizm oraz wpływa na przyswojenie przez organizm pierwiastków mineralnych. Sufrin stosujemy 3 razy dziennie po 1 kaps. przed jedzeniem. Pierwsze pozytywne objawy leczenia zauważa się po 3 miesiącach od stosowania. Leczenie Sufrinem może trwać do 6 miesięcy. Stosowanie preparatu witaminowego uzależnione jest od stopnia awitaminozy. Doprowadzenie organizmu do stanu właściwego może trwać nawet rok.


Vital 0

Nowoczesna kompozycja witamin, minerałów i składników roślinnych stanowiąca kompleksowe uzupełnienie diety zgodnej z grupą krwi.

Grupy krwi

Spośród wielu czynników wpływających na nasze zdrowie, sposób odżywiania jest jednym z nielicznych pozostających całkowicie pod naszą kontrolą. Nic więc dziwnego, że wszelkie teorie łączące dietę z dobrą kondycją organizmu cieszą się zainteresowaniem mnóstwa osób - w tym tak że lekarzy. Obecnie wzrasta liczba zwolenników diety dr D'Adamo, która uwzględnia zależność pomiędzy grupą krwi, jadłospisem i stanem zdrowia człowieka. Ogniwem łączącym te - pozornie nie związane ze sobą - czynniki, są zawarte w pokarmach lektyny, które służą prawdopodobnie do ochrony immunologicznej poszczególnych gatunków roślin i zwierząt. Jeżeli podane z żywnością lektyny są niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, to wchodzą w reakcje ze specyficznymi elementami krwinek czerwonych, powodując ich aglutynację (zlepianie), co w efekcie prowadzi do wielu procesów chorobowych. Niezależnie od szkodliwego działania lektyn, każda z grup krwi zawiera genetyczny przekaz określający indywidualne predyspozycje organizmu do pewnych chorób.

Charakterystyka grupy - 0

Grupa krwi 0 jest to najstarsza i najbardziej podstawowa grupa krwi. W układzie pokarmowym typów 0 zakodowana jest informacja o sposobie odżywiania ludzi pierwotnych, znajdujących się na szczycie łańcucha pokarmowego. Wysokobiałkowa dieta myśliwego musiała zaspokoić ogromne wymagania fizyczne stawiane naszym przodkom.

Osoba z grupą krwi 0 charakteryzuje się wrodzonym optymizmem i wiarą we własne siły. Posiada silny system immunologiczny, który czasami zbyt agresywnie reaguje nawet na niewielkie zmiany dietetyczne i środowiskowe. "Myśliwy" wykazuje szczególną skłonność do artretyzmu, alergii, zaburzeń krzepnięcia krwi oraz wrzodów trawiennych. W związku z nieustabilizowaną pracą tarczycy ma tendencje do zatrzymywania płynów w organizmie, nadwagi i zmęczenia.

Produkt VITAL 0 to znakomita pomoc dla osób z tą grupą krwi. Zestaw witamin z grupy B oraz korzeń chrzanu ułatwia przyswajanie pokarmów i poprawia przemianę materii. Zwiększona ilość jodu i manganu wspomaga pracę tarczycy, natomiast obecność pietruszki i jukki neutralizuje negatywne skutki diety wysokobiałkowej. Zadaniem lukrecji jest ochrona błony śluzowej przewodu pokarmowego przed procesem zapalnym i jednocześnie pomoc w regeneracji już uszkodzonych ścian. Pracę układu trawiennego wspomaga również dodatek owocu śliwy, amerykańskiej borówki, pietruszki i kurkumy (wysoce wskazanych dla tej grupy krwi). Ten ostatni składnik to ceniona od wielu lat przyprawa i lek na Dalekim Wschodzie. Wykorzystuje się zwłaszcza jego właściwości przeciwzapalne, żółciopędne i bakteriobójcze. W medycynie naturalnej często jest stosowany jako skuteczny środek zmniejszający bóle i obrzęki stawowe.

UWAGA!

W okresie przyjmowania multiwitaminy mocz może przybierać charakterystyczny kolor i zapach (z powodu zawartości witamin z grupy B). Nie należy przyjmować różnych multiwitamin w tym samym czasie.
a to?
 Basieńka44
#3259
Zgodzę się że osoby chore na ł mają złą przyswajalność pewnych witamin ale nie zgodzę się że narzucone organizmowi witaminy w formie suplementów zostaną prawidłowo przyswojone,
Awatar użytkownika
 henia
#3261
Rafaello o źródło cytatu poproszę.
Nie w każdym przypadku niedobory vit., można uzupełnić poprzez suplementację. Bardziej w przyczynie niedoborów, szukałabym drogi naprawy. Tu, moim zdaniem, tkwi główny problem.

Basiu, co rozumiesz pod
....nie zgodzę się że narzucone organizmowi witaminy w formie suplementów zostaną prawidłowo przyswojone

Jak można nieprawidłowo przyswoić? o nadmiarze myślisz? czy o nieprzyswojeniu vit. przez organizm?
 Basieńka44
#3264
Myślałam o tym że jak z jakiś przyczyn organizm nie przyswaja pewnych witamin z pożywienia to jaka gwarancja ze przyjmie je w formie leku(suplementu) moim zdaniem takie działanie doraźne może zahamować pewne objawy ale czy zniesie przyczyny, brałam kiedyś duże dawki cynku nie powiem efekt na skórze był po tygodniu ale czy zniknął problem nie,musiałam się zastanowić dlaczego brakuje mi cynku i jak go uzupełnić,jeśli brakuje nam jakiś witamin to ja widzę 2 opcje(za mało dostarczamy z pożywieniem lub organizm z jakiś powodów zużywa ich więcej).brałam kiedyś też witA z polecenia lekarza skutek był odwrotny skóra zrobiła się sztywna a łuski tak twarde że kaleczyły mi zdrową skórę czy to była oznaka przyswajania jej przez organizm czy odrzucenia?
Awatar użytkownika
 szater
#3265
Każda reklama jest na ogół kłamstwem...nie chodzi o dobro klienta tylko o zyski...oni cie przekonaja,sprzedadzą ,kupisz i....dalej martw sie człowieku sam...
Bardzo ciekawe są sformułowania typu:pozwala skutecznie leczyc łuszczyce!!!-nie obiecuja w dosłownym tego słowa znaczeniu wyleczeni....ale to sugeruja
Co do witamin i hormonów...tak to czasami jest ze organizm z jakis przyczyn nie wchłania lub nie produkuje( w przypadku hormonów)...suplementacja w dzisiejszych czasach jest niestety konieczna...w sposób madry i rozsadny...podanie krótkotrwałe nie spowoduje wyleczenia z tej przypadłosci...czasami trzeba barc okreslone hormony lub witaminy dożywotnio :D

PS.
Suplementacja nie jest tylko w formie leku farmaceutycznego to moga byc zioła,napary,wywary itp
Awatar użytkownika
 henia
#3269
Basieńka44 pisze:Myślałam o tym że jak z jakiś przyczyn organizm nie przyswaja pewnych witamin z pożywienia to jaka gwarancja ze przyjmie je w formie leku(suplementu) moim zdaniem takie działanie doraźne może zahamować pewne objawy ale czy zniesie przyczyny, brałam kiedyś duże dawki cynku nie powiem efekt na skórze był po tygodniu ale czy zniknął problem nie,musiałam się zastanowić dlaczego brakuje mi cynku i jak go uzupełnić,jeśli brakuje nam jakiś witamin to ja widzę 2 opcje(za mało dostarczamy z pożywieniem lub organizm z jakiś powodów zużywa ich więcej).brałam kiedyś też witA z polecenia lekarza skutek był odwrotny skóra zrobiła się sztywna a łuski tak twarde że kaleczyły mi zdrową skórę czy to była oznaka przyswajania jej przez organizm czy odrzucenia?
Myślę, ze przy suplementacji bardzo ważne jest: czy bawimy się nią profilaktycznie np. vit.B compleks- po każdym osłabieniu organizmu poprzez chorobę; czy uzupełniamy stwierdzone deficyty.
W moim przypadku, żadne uzupełnienie niedoborów B12 na drodze pokarmowej nic by nie dało-feler w śluzówce żołądka.
I tu jest ta 3 opcja, organizm mimo suplementacji nie przyswaja.
Co do tej vit. A, moim zdaniem przedawkowałaś ją a nie, że organizm źle przyswoił.

Co do omawianych specyfików, nie mam zdania, bo ich u siebie nie wypróbowałam. Przejrzałam tę część o mojej grupie krwi, spora zgodność.
Co do ceny, powiem tak, sprawdziłam na sobie, że cena idzie z większą lub mniejszą przyswajalnością specyfiku przez organizm. Czy na taki wydatek nas stać, to już inna para kaloszy. W moim przypadku zastanawiam się, czy potrzebne jest mi aż tak dogłębne wspomaganie?
Na dziś sobie odpuszczam ale będę miała na uwadze.
 Basieńka44
#3271
Nie wiem Heniu cy przedawkowałam wit A brałam według wskazań lekarza i to krótko bo tylko tydzień jak zaczęły się problemy za to cynk brałam sama i to dawkę 100mg podzieloną na 3xdz i tu było uzupełnienie deficytu też krótkotrwałe bo wybrałam opakowanie 50 tabl a później już tylko po jednej i co ważne po cynku mogłam brać wit A i już nic się nie działo stąd moje wnioski a z( wit b12 to już inny problem) chyba nie mam niedoborów
Awatar użytkownika
 henia
#3272
Właśnie z tą suplementacją, to wcale nie jest tak prosto, jak podają często reklamy. Dobrze jest poczytać, czy pogadać o takiej planowanej kuracji. Mnie dopiero pielęgniarka doradziła, że jak magnez czy kwas foliowy, to koniecznie z B6. Prawdopodobnie ten sam problem u Ciebie z tą vit.A był. Co nie zmienia faktu, że my ł. zawsze powinniśmy wspomagać się vit.B complex, tu zawsze mamy niedobory a i przedawkować ją, to sztuka jest :D