Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.

Podziel się tematem z innymi!

#24172
Olej konopny naturalny (tłoczony na zimno) wydaje się być skutecznym w wielu przypadkach łuszczycy.
W serwisie YouTube można znaleźć sporo filmów tworzonych przez ludzi, którzy uzyskali poprawę po zastosowaniu oleju konopnego. Niestety zdecydowana większość tych filmów jest w języku angielskim lub hiszpańskim.

W skrócie olej konopny wciera się w skórę w miejscach gdzie są zmiany łuszczycowe.
Olej dobrze działa na skórę głowy.
Dla poprawienia skuteczności dobrze jest olej konopny podgrzać do temp 40 - 50 stopni. Olej na ciepło lepiej się wchłania i głębiej penetruje warstwy skóry. Olej podgrzewam w łaźni (kąpieli) wodnej nie należy oleju podgrzewać bezpośrednio płomieniem gazu czy płytą elektryczną aby nie przegrzać go.
Olej podgrzany do temperatury 65 i więcej stopni, zaczyna tracić swoje dobroczynne własności.
Najlepiej jest olej nałożyć na skórę wieczorem przed snem.
Po nałożeniu oleju głowę osłaniamy czepkiem foliowym i dodatkowo chronimy poduszkę rozkładając np. miękki ręcznik.
Rano wyjemy włosy łagodnym szamponem np. dla dzieci lub szamponem Nizoral.
Zależnie od potrzeby i stanu skóry zabieg powtarzamy codzienni lub co dwa dni, przez ok. dwa tygodnie. Po tym czasie powinna być zauważalna poprawa stanu skóry głowy. Stopniowo zmniejszamy częstotliwość nakładania oleju, tak aby utrzymać skórę w dobrej kondycji.
Olej konopny można wzbogacić dodając olej zawierający duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Może to być olej z nasion pachnotki, olej lniany, olej Inca Inchi. Korzystnie może być dodanie niewielkiej ilości szybko wchłaniających się olejów takich jak olej abisyński, olej marula czy skwalen z oliwek.
SkwalEn nie mylić ze skwalAnem, jedna literka w nazwie robi dużą różnicę w działaniu.
Na skórę nieowłosioną można zamiast lub w połączeniu stosować masło shea (karite), masło z awokado, na rynku można też spotkać produkt o nazwie "Avo serum" bardzo dobry naturalny produkt przeznaczony przede wszystkim do skóry suchej i wrażliwej, zawiera między innymi olej awokado i pochodne oleju z oliwek.
#24173
A ja się nie bawię z wcieraniem olejów w skórę
jak mam zmiany dwa razy w tygodniu maseczka żółtko i łyżka olejku rycynowego na 20 min
Kąpie się w oleju i zwykłej soli,zamaczam w tym również głowę,po 20 min zmywam szamponem włosy są ładniejsze i zmiany na głowie znikają
obecnie ich nie mam,ale i tak zmywam głowę j.w.
#29443
Witajcie


ho ho odkopałem ten temat po 5 latach ; ]

ale moze warto bo mam trochę nowej wiedzy na ten temat .


od tego czasu co napisałem ten wątek mialem okazję przebywać w bardziej liberalnym kraju niz polska i udalo mi się przetestować leczenie oparte na THC/CBD.

Zaznaczę z góry ze wszystkie dostępne w polsce i wczechach masci konopne to ściema , obecnie wchodząca linia olejków high CBD 0% THC - nie wiem , nie miałem okazji testować - teoretycznie powinny być oka....


osobiście stosowałem preparat który przyządziłem samodzielnie na bazie oleju rycynowego i suszu konopii i stosowałem na oporną zmianę ( dla porównania w innym miejscu stosowałem sam olej rycynowy )

po 1 miesiącu stosowania zmiana " konopna " zupełnie zanikła i do dziś nie wróciła . zmiana " rycynowa " do czasu stosowania oleju wyglądała znacznie lepiej , była wygładzona i nie łuszcząca jednak po odstawieniu szybko powróciła do jej pierwotnej formy .
Awatar użytkownika
 Paweł
#29446
Zawsze warto odkopać wątek, jeśli ma się coś wartościowego do dodania. Po za tym wątki dotyczące różnych preparatów nie dezaktualizują się, bo chodzi o doświadczenia związane z tymi preparatami.

Fajnie, że podzieliłeś się swoim doświadczeniem. Nierzadko warto robić samemu maści, bo można zrobić większe stężenie i często jest to tańsze niż kupno gotowca.

Podziel się tematem z innymi!