Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 antonia
#13586
***
Łuszczycę można leczyć kąpielami z dodatkiem krochmalu oraz naparu kwiatu bzu czarnego, bukwicy, korzenia łopianu i mięty. Należy „pluskać” się w takiej śliskiej wodzie około 30 minut 2 – 3 razy w tygodniu przez kilka miesięcy. Nie dodawać żadnych środków myjących. (Kąpiel z krochmalu – ½ kg mąki ziemniaczanej rozprowadzić w zimnej wodzie i dodać do gorącej wody w wannie).

http://www.krystynanosal.pl/?art=19
Awatar użytkownika
 henia
#13636
Przypomniałaś mi o tym łopianie. Jutro idę go kopać. Pryszcze to pryszcze ale najwyższy czas spróbować :D
Awatar użytkownika
 antonia
#13866
:) :P

OBALAMY MITY
Sól wysusza skórę
Mineralizacja organizmu przez skórę - to niemożliwe
Wszystkie sole zawierają jod
Lepiej stosować sól niż solankę
Wystarczy stosować sole kosmetyczne
Sól szkodzi
Jod szkodzi
Brom szkodzi
Po jod jedziemy nad morze
Jem sól jodowaną
Nie stosuję bo nie mam wanny
Stosuję płyn do kąpieli
Najlepsze są sole morskie
Wszystkie wody termalne są bogate w minerały
Najlepsza jest sól z Morza Martwego

SÓL WYSUSZA SKÓRĘ
Mit ten powstał w wyniku obserwacji organizmu po kąpielach morskich. Po wyjściu z morza wysychająca woda morska pozostawia na ciele drobiny soli które wysuszają skórę i wywołują dyskomfort jej "ściągania". Natychmiastowy prysznic eliminuje ten efekt. Pamiętać jednakże należy o tym, że kąpiel morska zasadniczo różni się od kąpieli solankowej w wannie - różnicą temperatur. Zimna kąpiel powoduje zaciśnięcie się porów skóry co czasami przyjmuje postać tzw. gęsiej skórki. W zimnej kąpieli woda praktycznie nie przenika przez skórę do wnętrza ciała. Natomiast ciepła kąpiel solankowa, powoduje że pory skóry się rozszerzają co ułatwia proces wymiany jonowej między ciałem a roztworem kąpielowym. Organizm zaczynają opuszczać toksyny i produkty przemiany materii, a wchłaniana jest woda i rozpuszczone w niej minerały. Kąpiele solankowej o stężeniu do 6% powodują wnikanie wody do organizmu, a w stężeniach powyżej 6% woda opuszcza organizm.

W wypadku występowania nadwrażliwości na sól i wysuszenie skóry po kąpieli należy dokładnie spłukiwać ciało, zmniejszyć stężenie roztworu kąpielowego lub stosować po kąpieli balsamy nawilżające.

http://www.zablocka.pl/?mi=obalamy_mity
Awatar użytkownika
 antonia
#13867
.
"Można zatem braki pewnych pierwiastków i minerałów uzupełnić także poprzez kąpiel, jednakże pod warunkiem, że woda kąpielowa będzie je zawierała. Ponieważ zwykła woda gospodarcza nie posiada zbyt dużego bogactwa minerałów, zalecane jest stosowanie nawet do każdej kąpieli soli i solanek . Są one znakomitym źródłem suplementacji: jodu, bromu, boru, wapnia, magnezu, krzemu, selenu i wielu innych pierwiastków. Będą one wnikać do organizmu także drogą wziewną, a klimat pomieszczenia upodni się do nadmorskiego."

http://www.zablocka.pl/?mi=sol_termalna&si=wyjatkowosc
 Basieńka44
#13870
antonia to że sól dodatkowo wysusza i tak już suchą skórę mówię z własnych obserwacji :) :)
jeśli ze skóra wszystko ok mogę używać większe stężenie soli jeśli przesuszona w danym miejscu lekiem daje dodatkowe podrażnienie mimo oleju
każdy powinien sam zaobserwować u siebie jak to działa
sprawdziłam twój sposób torebka soli na wannę jak dla mnie stężenie za silne
moje proporcje to pół torebki soli i ok 3-4 łyżki oleju na wannę taka kąpiel mi odpowiada najbardziej :)
Awatar użytkownika
 antonia
#13874
Basieńka44 pisze:każdy powinien sam zaobserwować u siebie jak to działasprawdziłam twój sposób torebka soli na wannę jak dla mnie stężenie za silne moje proporcje to pół torebki soli i ok 3-4 łyżki oleju na wannę taka kąpiel mi odpowiada najbardziej
Różne mamy organizmy chociaż tak podobne :D :D
Awatar użytkownika
 antonia
#13888
.
Kąpiel w stanach zapalnych skóry

W przypadku gdy mamy cerę suchą, zaczerwienioną i piekącą, co spowodowane może być różnymi czynnikami, warto spróbować kąpieli łagodzącej z dodatkiem maceracj z prawoślazu lekarskiego, lnu, lipy drobnolistnej lub podbiału pospolitego. Zioła te przyniosą ulgę, zniwelują stan zapalny, a także pozostawią skórę gładką.

Kąpiel nawilżająca

Kąpiel nawilżająca powinna być stosowana zwłaszcza w przypadku skóry suchej. Powinno się pamiętać aby kąpiel ta nie była zbyt długa i gorąca, co dodatkowo mogłoby pogorszyć kondycję naszej skóry i spowodować jej silniejsze wysuszenie. Podobnie jak w przypadku kąpieli łagodzącej zaleca się tu wykorzystanie ziół zawierających duże ilości śluzów roślinnych, czyli: prawoślaz lekarski, podbiał pospolity, lipa drobnolistna, len. Pamiętajmy, że ze wspomnianych ziół (ze względu na ich charakter śluzowy) przygotowuje się maceracje, a nie napary.

http://www.herbzone.pl/lecznicze-kapiele-ziolowe.html
Awatar użytkownika
 henia
#13900
Gosiaczek68 pisze:[...]kapiele w ziołach. Własnie parze wielki gar takich ziół.
W skład wchodzi
-szałwia ziele
-rumianek ziele
-siemie lniane
-pokrzywa taka z ogrodu
-liscie brzozy świeze
-liście orzecha włoskiego też swieze
-pokrzywa świeza
-słoma owsiana zamiennie płatki owsiane

Gotować to 10 min na małym ogniu,wywar póżniej przecedzam do wanny i dolewam ciepłej wodu. Taka kąpiel musi trwać minimum 20 min. Kąpiele można stosować codziennie, chociaz co drugi dzień[...]
leczenie-tradycyjne/psorcutan-creme-t1775-10.html
 dorotazdp
#13932
Ja kupuję w aptece sól jodowo-bromową(koszt 9.50zł)po takiej kąpieli kremuje całe ciało swoim super kremem i skóra na długie godziny jest nawilżona:):):):)nie myć się mydłem bo ono przecież wysusza skórę...watro używać żeli pod prysznic...pozdrawiam
Awatar użytkownika
 antonia
#13939
dorotazdp pisze:...watro używać żeli pod prysznic...pozdrawiam
czy warto się leczyć i truć...?
"– syntetyczny detergent stosowany najczęściej w szamponach, żelach pod prysznic, płynach do kąpieli oraz w środkach czystości takich jak płyn do mycia naczyń czy płyn do prania. Ma silne działanie odtłuszczające i doskonale się pieni. Może powodować podrażnienia skóry i oczu, przyczyniać się do powstawania łupieżu na głowie i wypadania włosów"
http://www.galeria-natury.pl/Toksyczne- ... pol-6.html

Podziel się tematem z innymi!