Baner fototerapia
Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.

CZY ICHTIOTERAPIA CI POMOGŁA?

TAK
1
25%
NIE
1
25%
NIE MIAŁEM OKAZJI SKORZYSTAĆ
2
50%

Podziel się tematem z innymi!

#8601
Fish SPA zwana również Ichtioterapią jest zabiegiem pochodzącym z Azji (Syria, Turcja, Irak, Iran), stosowanym od setek lat. Zabieg polega na usuwaniu martwego naskórka przez rybki Garra Rufa.

Garra Rufa (Brzana ssąca), znana też czasem jako Dr. Fish to małe, bezzębne rybki, które przy pomocy ssących pyszczków delikatnie usuwają martwy naskórek. W swoim naturalnym środowisku żyją w czystych, ciepłych wodach Środkowego Wschodu, osiągają maksymalnie 10 cm i żyją do 4. lat. To m.in. dzięki nim wschodnie ośrodki odnowy stały się tak popularne.

Dzięki nowoczesnej technologii możemy się ich leczniczymi i upiększającymi właściwościami cieszyć także w naszym mieście. Zwłaszcza, że systematyczność zabiegów sprzyja zachowaniu urody i dobrej kondycji naszych dłoni i stóp. Sam zabieg trwa około 25 min. i przypomina delikatny, relaksujący, łaskoczący masaż, a dzięki łagodnemu działaniu na receptory dłoni i stóp także poprawiający krążenie. Dodatkowym atutem jest zdrowotne działanie rybek na nasz naskórek, ponieważ wytwarzają one ditranol, enzym, którego z bardzo dobrym skutkiem używa się przy leczeniu różnych schorzeń dermatologicznych takich jak łuszczyca, egzema, zapalenia skóry.

Zalety usługi

poprawa krążenia
masaż receptorów na stopach ( poprawa funkcjonowania organów )
peeling stop lub dłoni
dostarczenie enzymu ditranol do skóry
relaksujący masaż


A to wszystko wykonane przez rybki Garra Rufa


Zaleczenia łuszczycy :

Po raz pierwszy potwierdzono taką metodę leczenia ( zaleczenia łuszczycy ) na Uniwersytecie Ankarze. Uznali "ryboterapię" za metodę skuteczną.
Ukazało się kilka publikacji na ten temat, sygnowanych przez wielu znanych doktorów i profesorów,np "The fishy treatment method and the physical effect on the psoriasis patients", praca powstała pod redakcją Prof. dr Sedata Ozcelika z Departamentu Dermatologii tureckiego Ministerstwa Zdrowia.
Rybki swoimi pyszczkami złuszczają naskórek oraz wytwarzają enzym do wody który jest niezwykle skuteczny przy leczeniu łuszczycy oraz innych chorób dermatologicznych.

Bezpieczeństwo w Fish SPA

Woda jest przez cały czas filtrowana na 3 sposoby:
mechaniczny, biologiczny i chemiczny, więc jest czysta od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Ponadto jest naświetlana lampami typu UV-C, stosowanymi także do dezynfekcji m.in. w szpitalach, co gwarantuje jej 100% czystości od bakterii. Układ odpornościowy rybek zwalcza wszelkie bakterie które mogą zostać pochłonięte wraz z martwym naskórkiem.
Załączniki
samsung4.jpg
samsung4.jpg (50.79 KiB) Przejrzano 1460 razy

Podziel się tematem z innymi!


Stosujecie tą chińską maść jest pewno z domieszką[…]

O łuszczycy

Badania Kliniczne Oczami Polaków – so[…]

O łuszczycy w telewizji

Rozmowy o łuszczycy w Dzień Dobry TVP 3 Kielce: ht[…]

W Łodzi odbędą się warsztaty radzenia sobie ze str[…]