Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.
 Basieńka44
#13686
Ale też faktem jest, iż niektóre z nich w sensie fakty, do przyjemnych nie należą, jednak
Henia miało nie być przyjemne a otrzeźwiające :D :D
Awatar użytkownika
 henia
#13688
Miało być otrzeźwiające a wyszło na alienację :crazy: Łot żyzń :P
 Basieńka44
#13691
Jeśli ktoś wchodzi z takim tekstem
wiem, mogę wydawać się kontrowersyjny w swoich poglądach, ale czy chcesz (i inni) słyszeć/czytać tylko o naturalnych środkach?
w taki temat
Uzdrawiające pokarmy
to czyż to moja wina czy brak grzeczności :notguilty: :notguilty: :)
Awatar użytkownika
 henia
#13693
A to uzdrawiające pokarmy, nie są naturalnym środkami? :surprised: :*
Awatar użytkownika
 antonia
#13694
Teraz stosuję na ciało Dermovate maść, a do skóry głowy Diprosalic w płynie. Jestem dość ciężkim pacjentem w kontaktach z dermatologami, ale jakoś udaje mi się przekonać ich do takiej właśnie kuracji.

Ja odnoszę wrażenie, że jesteś dość ciężki w ogólnych kontaktach, coś z typu wszystkiemu na przekór ;)
 Basieńka44
#13695
No ja myślę że są :D :D i wszyscy udzielający się w tym temacie raczej chcą tego czytać i słuchać :notguilty: :notguilty:
więc nie bardzo rozumiem ten tekst cytowany :notguilty: :notguilty: w tym miejscu :D :D
Awatar użytkownika
 antonia
#13886
.

Drożdże

Drożdże działają w większym stopniu upiększająco niż leczniczo. Przede wszystkim bardzo wspomagają leczenie trądziku, ponieważ zawierają mnóstwo witamin z grupy B, i tak maseczka z drożdży nałożona na 15 minut na twarz 3 razy w tygodniu może naprawdę zdziałać cuda. Można także rozpuszczać drożdże w wodzie (pamiętajmy że drożdży nie należy spożywać surowych), ok. 1/3 kostki zalać szklanką wrzątku i wypić po ostygnięciu. Taka mikstura od środka wspomaga walkę z trądzikiem, a także, dzięki witaminie B, działa zbawiennie na włosy i paznokcie.

Płatki owsiane

Płatki owsiane, jako źródło witamin: E, PP, B1, B6, magnezu, selenu, błonnika, łatwostrawnego białka, skrobi oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, są propozycją idealną na śniadanie. Przyrządzona z płatków owsianych owsianka da nam zastrzyk energii na cały dzień!

http://www.ofeminin.pl/diety/platki-ows ... 76335.html
Awatar użytkownika
 antonia
#14060
.
DOMOWE MASŁO KOKOSOWE
OLEJ KOKOSOWY

Domowym sposobem można ukręcić nie tylko pyszne masła orzechowe (np. migdałowe klik czy z nerkowców klik), ale również możliwe jest uzyskanie masła kokosowego, mając do dyspozycji wiórki kokosowe i blender.

http://wegetarianka.blox.pl/2012/01/DOM ... OSOWE.html

http://blog.vegabutik.pl/?p=665

Niesamowicie nawilża całe ciało, skórę rąk, pękających stóp i innych suchych części ciała. Niezastąpiony do pielęgnacji twarzy o cerze wrażliwej, regeneruje spierzchnięte usta.
Szybko się wchłania, po zastosowaniu oleju skóra nie jest tłusta, ale nawilżona, delikatna i jedwabista. Olej przeznaczony jest dla skóry dojrzałej i problematycznej: uszkodzonej przez słońce, skłonnej do podrażnień, uczuleń, stanów zapalnych. Idealny na atopowe zmiany skórne, można stosować na rany, ponieważ je goi, pozwala szybko pozbyć się wyprysków, stąd polecany jest również przy kuracji antytrądzikowej.

http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p ... anner_id=1


Stosowany zewnętrznie chroni skórę przed infekcjami, łagodzi wszelkie podrażnienia i stany zapalne. Wspomaga naturalną równowagę skóry, zmiękcza ją, zapobiega jej przesuszeniu i łuszczeniu się. Zapobiega zmarszczkom, obwisłej skórze, plamkom na ciele. Stanowi naturalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV (opalanie!). Pomaga w leczeniu łupieżu i jest świetnym kosmetykiem na przesuszone włosy, również do masażu.

http://www.era-zdrowia.pl/naturalne-lec ... osowy.html
Awatar użytkownika
 antonia
#14225
.
Wyższość surowego pożywienia

Gotowanie sprawia, że żywność staje się toksyczna Toksyczność tego, co pozostało po gotowaniu jest potwierdzona przez podwajanie i potrajanie się białych ciałek krwi po zjedzeniu gotowanego posiłku. Białe ciałka krwi są pierwszą linią obrony i stanowią one "systemem immunologiczny".

http://www.era-zdrowia.pl/zdrowa-kuchni ... ienia.html
Awatar użytkownika
 antonia
#14235
.

Olej Lniany (Linum usitatissimum)

Olej lniany charakteryzuje korzystny skład kwasów tłuszczowych: omega-3 i omega-6. te należą do Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych - NNKT. Organizm człowieka sam nie jest w stanie wyprodukować ich, a potrzebuje ich do funkcjonowania.

Proporcje tych kwasów produkcie jakim jest olej lniany wynoszą 1:1, podczas kiedy przeciętnie spożywamy je w niekorzystnej proporcji 1:50. Przewaga kwasu omega-6 w naszej diecie może prowadzić do wielu chorób m.in. układu krążenia.

Skład:
Poza dobroczynnymi tłuszczami – omega- 3 i 6 zawiera także witaminy: A, D, E , K, a także wspomaga ich przyswajalność ze spożywanych produktów.
Uzyskiwanie:
Tłoczony jest z nasion lnu na zimno, koniecznie z dojrzałych. Ma bursztynowy kolor i dość gęstą konsystencją. Charakteryzuje się lekko orzechowym lub rybim zapachem. W smaku gorzki.
Zastosowanie:
Olej lniany stanowi składnik licznych diet np. dr Ludwig. Ma również zastosowanie w malarstwie czy przemyśle spożywczym.
Działanie:
- pomaga w regeneracji i budowie błon komórkowych oraz kory mózgowej,
- wpływa korzystnie na układ krążenia,
- obniża poziom cholesterolu i trój glicerydów,
- zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy i zawału serca,
- fitohormony w nim zawarte pomagają w leczeniu stanów zapalnych jelit i hamują rozwój kamieni żółciowych,
- pomaga zrzucić wagę u osób otyłych,
- przyspiesza przemianę materii osobom z niedoczynnością tarczycy,
- korzystnie wpływa na cykl miesiączkowy- reguluje go i zmniejsza obfitość krwawienia, gdyż zawiera hormony ligniany,
- łagodzi obawy chorób skórnych np. egzemy, łuszczycy, trądziku różowatym.
Spożywanie:
Olej lniany spożywa się tylko na zimno. Nie można podgrzewać go czy też używać do smażenia- wtedy traci wszystkie swoje dobroczynne właściwościZaleca się spożywanie go do 4 łyżek stołowych dziennie. Można dodawać go w większych ilościach do zimnych potraw takich jak np., sałatki, surówki, dresingi, pasty kanapkowe.

http://www.witaminy-mineraly.pl/owoce-w ... simum.html
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8