Aktualności i nowości dotyczące świata łuszczycy oraz całego portalu luszczyce.pl.

Podziel się tematem z innymi!

#19833
W czerwcu bieżącego roku rozpoczęły się pierwsze szkolenia dla pracowników salonów urody. Na szkoleniach kładzie się nacisk na kwestię problemów skóry i obsługi klientów. Pierwsze szkolenie zostało już przeprowadzone, a kolejne są w planach. Dla nas chorych jest to bardzo dobra wiadomość, bo świadomość w salonach wzrośnie. A dla pracowników salonów jest to szansa na zdobycie dodatkowej wiedzy, dlatego serdecznie zapraszam na kolejne szkolenia. Więcej informacji poniżej.

http://moje.radio.lublin.pl/w-trosce-o- ... kolic.html
Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę pisze:Od czerwca br. trwa realizacja programu "Derma Friendly - w trosce o skórę"

Program przygotowany został z myślą o osobach cierpiących na łuszczycę. Za jego pośrednictwem chcemy zwrócić uwagę na problem społeczny, jakim jest brak świadomości na temat choroby oraz pogłębiające się stereotypy z nią związane. Brak odpowiedniej wiedzy może stanowić barierę w kontakcie chorego z fryzjerem, kosmetyczką czy manicurzystą i utrudniony dostęp do usług salonów pielęgnacji urody. Pogłębia to w chorych poczucie
wyobcowania i osamotnienia, którego doświadczają w wielu sferach swojego życia. „Derma Friendly” chce to zmienić – celem projektu jest szeroka edukacja na temat chorób skóry oraz walka ze stygmatyzacją chorych dermatologicznie.

Podczas tych spotkań pracownicy salonów pielęgnacji urody otrzymają wiedzę na temat najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych oraz dowiedzą się, w jaki sposób rozmawiać z klientami, którzy mają widoczne objawy chorobowe na skórze. Salony, których pracownicy wezmą udział w szkoleniach otrzymają certyfikaty oraz specjalne oznaczenie z logo programu, którymi będą mogli oznakować swoje zakłady.

Szkolenia to pierwszy etap działań, jakie podejmujemy w ramach programu Derma Friendly. Na bieżąco będziemy Was informowali, o kolejnych etapach realizacji projektu.

Projekt organizowany jest w partnerskiej współpracy przez Unię Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Abbvie Polska.
Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę pisze:PIERWSZE SZKOLENIE DERMA FRIENDLY - W TROSCE O SKÓRĘ

W pierwszym szkoleniu w ramach Programu Derma Friendly - W trosce o skórę, które odbyło się 10.06.2013 w Lublinie, w Hotelu Europa, wzięło udział 36 osób: w tym 24 pracowników salonów pielęgnacji urody oraz 12 uczennic kształcących się w zawodzie fryzjera w technikum przynależącym do Lubelskiego Cechu Fryzjerów.

Pierwszą część spotkania poprowadziła dr Maria Juszkiewicz - Borowiec z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która omówiła najczęściej występujące problemy dermatologiczne z jakimi uczestnicy mogą spotkać się na co dzień w pracy, między innymi: grzybice, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry oraz trądzik. Uczestnicy brali czynny udział w wykładzie, zgłaszając swoje uwagi i zadając pytania. Wiele głosów i zainteresowania wzbudziła część dotycząca łuszczycy - w notatkach uczestników pojawiły się zapiski o niezaraźliwości tej choroby, co potwierdza cel naszego programu – potrzebę edukacji, że wiele chorób dermatologicznych nie jest groźnych dla innych osób, choć widok zmienionej skóry może czasem wręcz odstraszać.

Drugą część szkolenia poprowadzili psychologowie. Mgr Izabela Mamcarz omówiła psychologiczne podstawy chorób dermatologicznych, kładąc główny nacisk na łuszczycę. Dr Piotr Mamcarz, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, omówił rolę czynników psychologicznych w powstawaniu i przebiegu chorób dermatologicznych oraz przeprowadził z uczestnikami warsztaty dotyczące umiejętności komunikowania się z klientem.
Szkolenie spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami uczestników. Zainteresowaniem cieszyły się nalepki z logo programu "Derma Friendly - W trosce o skórę", które salony biorące udział w szkoleniu mogą umieścić w widocznym miejscu np. na drzwiach wejściowych.

Pod koniec spotkania uczestnicy wypełnili ankiety, w których oceniono poszczególne elementy szkolenia. W 6-stopniowej skali 17 spośród 23 osób oceniło szkolenie maksymalną liczbą punktów (6/6), pięć osób przyznało ocenę 5/6, natomiast jedna nie uzupełniła pola z ogólną oceną spotkania. Na pytania, czy szkolenie spełniło ich oczekiwania i czy poleciłyby udział w warsztatach innym osobom wszyscy ankietowani odpowiedzieli twierdząco. Uczestnicy ocenili prowadzących jako dobrze przygotowanych, a przekazywane na szkoleniu informacje, jako podane w sposób przystępny i zrozumiały. Szczególnym uznaniem cieszyła się część psychologiczna, w uwagach dodatkowych powtarzają się wyrazy uznania dla wykładowców.

Na spotkaniu pojawił się również dziennikarz Radia Lublin, który poprosił dr Juszkiewicz- Borowiec o komentarz dotyczący szkolenia i programu „Derma Friendly – W trosce o skórę”.
Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę pisze:17.06.2013 w hotelu Novotel Centrum Gdańsk odbyło się drugie szkolenie realizowane w ramach Programu „Derma Friendly - W trosce o skórę”. W szkoleniu wzięło udział 45 osób: 31 pracowników salonów pielęgnacji urody, 9 uczennic kształcących się w zawodzie fryzjera w ZSZ nr w Gdańsku wraz z opiekunem oraz troje przedstawicieli Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Fala Nadziei”.

Pierwszą część spotkania poprowadziła dr n. med. Aleksandra Wilkowska, która omówiła najczęściej występujące problemy dermatologiczne z jakimi uczestnicy spotykają się na co dzień w ramach swojej pracy zawodowej. Były to atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik, łupież łojotokowy oraz grzybica skóry.

Na początku drugiej części spotkania głos zabrała Pani Krystyna Mleczkowska z Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę „Fala Nadziei”, która opowiedziała osobom zebranym na sali o tym, jak wygląda życie z łuszczycą, o swojej walce z chorobą oraz codziennych trudnościach, z jakimi zmagają się pacjenci. Wystąpienie spotkało się z bardzo pozytywną reakcją zebranych. Wiele osób po spotkaniu prosiło o kontakt do Stowarzyszenia, gdzie mogliby odsyłać swoich Klientów potrzebujących wsparcia. W ankietach ewaluacyjnych powtarzają się słowa uznania dla Pani Krystyny za odwagę i wystąpienie.

Druga część spotkania poświęcona była komunikacji z klientem chorym dermatologicznie. Na wstępie mgr Izabela Mamcarz, omówiła psychologiczne podstawy chorób dermatologicznych oraz choroby psychosomatyczne, kładąc główny nacisk na łuszczycę. Następnie dr Piotr Mamcarz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego omówił rolę czynników psychologicznych w powstawaniu i przebiegu chorób dermatologicznych oraz przeprowadził z uczestnikami ćwiczenia praktyczne dotyczące umiejętności komunikowania się z klientem.

Szkolenie zostało odebrane pozytywnie, zainteresowaniem cieszyły się także nalepki z logo programu "Derma Friendly - W trosce o skórę" oraz możliwość umieszczenia nazwy salonu na stronie internetowej z mapą placówek, które biorą udział w programie. Chęć pojawienia się na internetowej mapie salonów przyjaznych osobom chorym dermatologicznie zadeklarowało 15 salonów z Trójmiasta i okolic.
Kolejne szkolenia:
- 9 września Kraków - niestety nie wiem gdzie się zgłaszać, jeśli ktoś wie to proszę o informacje
- 23 września Szczecin - zgłoszenia proszę kierować na mail Stowarzyszenia: psoriasis.szczecin@gmail.com
Awatar użytkownika
 Paweł
#20032
Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę pisze:9 września w Krakowie odbyło się pierwsze z jesiennego cyklu szkoleń dla pracowników salonów pielęgnacji urody, realizowanych w ramach Programu „Derma Friendly - W trosce o skórę”. W szkoleniu wzięło udział 38 osób, a na internetowej mapie salonów przyjaznych osobom chorym dermatologicznie, która ruszy w najbliższych dniach, przybędą 23 salony fryzjerskie, kosmetyczne, spa i masażu z Krakowa i Dębicy.
Więcej info o projekcie znajdziecie tu:
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci ... 78449.html
Awatar użytkownika
 Paweł
#20541
Kolejne szkolenia:

Sosnowiec - 24 listopada 2013 (Kongres Kosmetyczny Beauty Fair w trakcie 13. Festiwalu Kosmetycznego Beauty Fair i 13. Festiwalu Fryzjerskiego Fair Hair)

Warszawa - 9 grudnia 2013

Zgłoszenia należy kierować na adres: kontakt@dermafriendly.pl

Podziel się tematem z innymi!