W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 afro
#19287
Witam. Z problemem zmagam się dopiero od roku. Na razie mam początkowe stadium choroby i wiem że za parę lat będę wysypany na całym ciele że masakra. Jednak znacznie mi pomaga opalanie i zmiany w miarę się już ładnie złagodziły od czasu gdy z tego korzystam.
Moje pytanie w tym temacie brzmi.. Czy jeżeli będę opalać miejsca jeszcze nie pokryte zmianami to czy w ten sposób one zostaną zabezpieczone na przyszłość lub będą miej wrażliwe na łuszczycę?
Awatar użytkownika
 henia
#19288
Witaj Afro :)
afro pisze:[...]Na razie mam początkowe stadium choroby i wiem że za parę lat będę wysypany na całym ciele że masakra[..]

Hmmm... skąd takie wieści?
Nie ma żadnych prawidłowości w tym względzie. Chyba, że masz wiedzę - po czym Cię sypie?
Raczej prawidło jest takie, że z czasem, nabywając instrukcję obsługi tego ustrojstwa, wysypy mamy lżejsze.
[...]Czy jeżeli będę opalać miejsca jeszcze nie pokryte zmianami to czy w ten sposób one zostaną zabezpieczone na przyszłość lub będą miej wrażliwe na łuszczycę?
Nie ma takich danych w sensie medycznych jak i naszych - chorych.
Opalanie jedynie łagodzi skutki, w tym i wyrównuje niedobory vit.D
Z opalaniem również nalezy uważać, nadmiar - może prowadzić do uczuleń.

Początki drogi sa zawsze trudne. Nie szalej w sensie nie myśl na zapas. Żyj jak najpełniej. Powodzenia :*
Awatar użytkownika
 szater
#19295
zabezpieczyc sie przed wysypami nie da :P chyba że masz odmiane dietozalezną i gdy zrezygnujesz z jakis potraw to unikniesz nowych wysypów....
co do stwierdzenia że za pare lt bedziesz wysypany na maxa.....to jasnowidz ci przepowiedział?
prawda taka ze wysypac na maxa moze cie dzis lub jutro a za rok mozesz miec remisje trwająca pare lat....tu nic nie jest przewidywalne :D
 Plinka
#19302
afro pisze:Na razie mam początkowe stadium choroby i wiem że za parę lat będę wysypany na całym ciele że masakra.
Cześć Afro :)
Moja znajoma ma od dziecka łuszczycę, przez cały czas ma formę bardzo łagodną, czasami przez dłuższy czas jest zupełnie czysta... ta nasza choroba ma bardzo różny przebieg, ja to cały czas mam nadzieję, że se w końcu pójdzie ode mnie :cool: tak po prostu odpuści :D
#19303
Afro,

ta choroba żyje własnym życiem. Na każdego człowieka działa co innego. Jeżeli faktycznie masz łuszczycę i opalanie dobrze na Ciebie działa to super, ale nie słyszałem, żeby poprzez opalanie można się w jakikolwiek sposób zakonserwować :)

Popieram poprzedników: skąd wiesz, że będzie gorzej. Myśl pozytywnie, żyj zdrowo i wesoło, a może więcej wysypów mieć nie będziesz :cool:
 afro
#19963
Jakieś głupoty mi tu gadacie bo przez wakacje na prawdę nieźle się opaliłem i ostatnio mi w ogóle nic nie wyskakuje ;)
W tej chwili ciało mam prawie całe czyste. Zostało mi jeszcze tylko za uszami, tam gdzie światło najmniej dochodzi :)