Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).
 gosianpi
#30211
Witam chciałam się Was poradzić - nie wiem co mam robić. Od jakiegoś czasu miałam bóle prawej ręki nadgarstek, później łokieć stwierdzony łokieć tenisisty - zabiegi krio, fala uderzeniowa i laser. Lek aspicam. Mało to dało blokowanie palców tzn sztywnienie nadal trwało. Problem w podniesieniu szklanki, pisaniem dlugopisem warzyw nie jestem w stanie obrać - zaniki klebu kciuka. Sztywniejace palce musialam rozprostowywac druga reka. Do tego doszły problemy z poruszaniem - chodzeniem, ból kręgosłupa, problem z wchodzeniem po schodach- bez poręczy nie dam rady, nie moge bez podporki wstac z podlogi, nie stanę na palcach stóp, mam skorcze stop sztywność poranna bóle kręgosłupa, pachwin podczas chodzenia bóle kolan a po nocy bóle łydek jakby zakwasy. Gorzej mi sie chodzi w butach niz na boso. Ortopeda przepisal lek Sudexa. Wyniki z krwi mam prawidłowe lekko podniesione ob, brak czynnika reumatoidalnego ujemny CCP. 4 rezonanse nie wykazaly zmian w stawch. Brak tez obrzeku stawow. Stwierdzono neuropatie z blokiem przewodzenia po badaniu EMG badanie zlecone bo podejzenie ciesni nadarstka - jednak to nie to. Dodam że mam luszczyce skóry głowy i uszu, doszły łokcie. Nie ma tego dużo ale jest. Żaden z lekarzy nie bral pod uwage zmian skornych. Byłam u reumatologa powiedział że brakuje kilku czynników do stwierdzenia ŁZS jednak przepisał mtx. Czy ktoś miał takie objawy? Czy to może być ŁZS ?
Awatar użytkownika
 szater
#30253
Proponuję trzymac sie dobrego reumatologa,on powinien skierowac na RTG poszczególnych stawów lub jeszcze lepiej USG,zmiany będa widoczne.Powinny byc torbieliki,wysięki,nie zawsze wyniki pokazują stan zapalny,czynnika reumatoidalnego my nie mamy,CRP-białko fazy aktywnej,powinno jednak byc wysokie.Znajdz dobrego reumatologa,moze byc takze połączenie RZS i ŁZS.