Tu pytamy, polecamy i odradzamy sobie szpitale, kliniki, sanatoria oraz lekarzy.
#14783
WItam
Mam taką małą zagwostkę. Czy ja pochodzący z radomia chory na łuszczycę, leczący się u radomskiego dermatologa mam możliwość dostania się do warszawskiego szpitala dermatologicznego? To znaczy leżałem w radomiu już 10 razy i mam go serdecznie dosyć. Leczenie wciąż te same, lekarze olewają pacjentów a wracam tam 3 razy do roku. No i chciałbym się dostać do jakiegoś warszawskiego, ale skierowanie wziąć od swojego lekarza. Czy jest taka możliwość? Prosiłbym aby odpowiedzieli tylko pewni na 100%. Z góry dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
 henia
#14786
Udaj się do najbliższego oddziału NFZ, tam Ci wszystko wyłożą: co i jak? Najlepiej wiadomości zasięgać u źródeł.

Jeszcze niedawno, do leczenia w innym szpitalu-np. na terenie innego woj.; potrzebne były Promesy- wydawane właśnie przez NFZ.

Jak to wygląda obecnie, po nowej refundacji? wieści tylko u nich, myślę. Pozdrawiam :)
#24579
masz takie prawo... Wiad. od lekarza z Warszawy. Obecnie nie ma regionalizacji, masz wybór gdzie się leczysz...-obecnie leczę się w szpitalu w Wa-wie na Wołoskiej (ledwie 400km :) ).
Najlepiej mieć skierowanie bez regionu (tzn. niewypełniona rubryka dot. szpitala adresu itp.- tylko Twoje dane oraz oddział na jaki masz się udać)
#24580
może dodam, że to info dostałem jak poprosiłem o przeniesienia w całości do nich, pod ich okiem i nadzorem...