Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
Awatar użytkownika
 dosia20011
#29
Ja obecnie lece na ostropeście plamistym i uczepie trójlistnym i powiem nie jest źle efekty są widoczne i też polecam :D

// Podzieliłem temat, bo dosyć odbiegał już od głównego wątku
Paweł
Awatar użytkownika
 Paweł
#40
Właśnie zastanawiam się nad tym ostropestem. Po lecie na pewno sobie zacznę go stosować. Możesz bardziej opisać jak na Ciebie działa?
Awatar użytkownika
 dosia20011
#42
ostropest jest ogólnie składnikiem sylimarolu (chyba tak się pisze) leku na wątrobe i ostropest jest też stosowany w leczeniu łuszczycy ja jem go już jakieś pół roku 1 łyżeczkę zmielonego ostropestu np. z jogurtem , można też dodawać np. do sałatek dla mnie ma smak lekko orzechowy , moja ł. jest bardzo uparta na leczenie i nie opuszcza mnie prawie wcale a teraz po ziółkach odpuściła i to znacznie tu link gdzie więcej o ostropeście :

http://szm-witaminka.pl/pro/nasiona,ost ... ,125g.html

cena myślę jest przystępna i zaleta taka że na długo starcza
spróbować nie zaszkodzi ,jak nie na ł. pomoże to ogólnie organizmowi pomoże :D
Awatar użytkownika
 Paweł
#48
Widzę, że nie zaszkodzi spróbować. Ja sobie robię takie szejki to mogę zawsze wrzucić tam trochę ostropestu :D No i cena nie jest wygórowana - już też patrzałem wcześniej.
Awatar użytkownika
 puma
#67
powiem szczerze, że nigdy nie leczyłam się ziołami, a o ostropeście dowiedziałam się dopiero z forum, nie miałam pojęcia że coś takiego istnieje :) ale faktycznie cena nie jest wygórowana więc warto spróbować. a można go kupić normalnie w aptece? czy może w sklepie zielarskim?
Awatar użytkownika
 dosia20011
#73
ja kupuje w sklepie ze zdrową żywnością choć Gosia z Warszawy mówiła że nie mogła dostać i zamówiła przez internet
Awatar użytkownika
 szater
#217
W twoim linku Paweł jest to zioło od znanej mi dr.Komańskiej(to lekarka z Zielonej Góry-tak na marginesie) i jako sposób użycia napisane że należy łyżeczke stołową(po mojemu łyżeczka to od herbaty a stołowa to łyżka) zalac szklanka wody i gotowac 5-10min.To w jaki sposób nalezy to zioło stosowac?Bardzo istotną sprawa jest odpowiedni sposób podania tych ziół(zresztą jak wszystkich ziół-jedne sie zaparza w tem. 80* inne sie gotuje) :surprised:
Awatar użytkownika
 szater
#220
Ostropest 2-w tym linku co podał Paweł jest podany przepis jak spożywac to zioło.Wiem że istotne jest w jaki sposób sie stosuje:zaparza,gotuje czy na surowo , pytam bo juz sama nie wiem jak najlepiej(prawidłowo!)stosuje sie ostropest :surprised:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9