Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
 Basieńka44
#3674
To nie wyobraźnia paznokcie są takie tkliwe ze zmianami,to ja miałam takie dziurki na wszystkich ale dużo mniej rozłożyło mi się równo na wszystkie
Awatar użytkownika
 Merasia
#3676
Dzięki Basieńka, czyli jednak dobrze mi się wydawało. A powiedz dawno Ci się zaczęła akcja z tymi dziurkami i czy miałaś jeszcze jakieś inne objawy łuszczycy?
 Basieńka44
#3678
Nie pamiętam od kiedy ok.10lat ja miałam zajęte całe ręce,nogi łącznie z paznokciami i głowę,wszystko na odkrytych częściach ciała najgorzej było z dłońmi i głową.Co roku na wiosnę na stopach i dłoniach robiła mi się taka strasznie gruba skorupa na którą nic nie działało tylko steryd w aerozolu i moczenie w wodzie z solą i szarym mydłem.
Awatar użytkownika
 Paweł
#3680
Na opakowaniu Onypso napisane jest, żeby stosować na zgrubienia, zmiany paznokci spowodowane łuszczycą. Więc myślę, że bez znaczenia w jakim stadium są pazurki.

Takie dziurki naparstkowe to też nierzadko miałem, ale one są i tak dobre ;) Bo przynajmniej kolor paznokcia jest normalny ;) Teraz to jest gorzej z moimi pazurkami.

...i nie wydaje Ci się paznokcie z łuszczycą często są bardziej tkliwe. Pamiętam, że nie rzadko mnie bolały strasznie przy każdym dotyku.
Awatar użytkownika
 Merasia
#3682
Basieńka, widze że dość długo już się bujasz z tą panią, ja dopiero zaczynam i ciekawa jestem co mnie czeka :speechless:

Paweł, no własnie te dziurki nie są najgorsze, zresztą dobre lakiery i da się je schować, tylko ta tkliwość jest uciążliwa, momentami właśnie jest to bolesne, a wiadomo że w domu cały czas coś trzeba robić i bez rąk się nie da ;)
Zresztą u mnie to i alergia dochodzi i są dni, kiedy mam zupełnie popękaną skórę na palcach, wtedy to dopiero jest jazda :/

Powiem Wam, że najbardziej to się boję ŁZS, jestem osobą aktywną, uwielbiam ćwiczyć, kiedyś przez dekadę trenowałam siatke, od zawsze narty, itp. więc przeraża mnie ta strona łuszczycy, musze poczytać więc ej w tym temacie, na co zwracać uwagę, itp...
 Basieńka44
#3683
Obecnie mam remisje po kasztanowcu co to piłam w ubiegłym roku tylko alergia mi jeszcze trochę dokucza.
 szuwarek
#3689
każdy ma chyba trochę inaczej, moje pazurki wyglądają tragicznie. nie pomogły mi żadne olejki czy zioła, powoli ale systematycznie ulegały deformacji, płytki są bardzo kruche i łamliwe,wstydzę się teraz po prostu pokazywać dłonie ale u Ciebie może wszystko wróci do normy :)
Awatar użytkownika
 Merasia
#3721
szuwarek pisze:ale u Ciebie może wszystko wróci do normy :)
Mam taką nadzieję, a i Tobie tego życzę :)

Basieńka w takim razie oby ta remisja jak najdłużej trwała!

Ja już wiem na pewno, ze stres to mój wróg, a przyjaciel łuszczycy :( Ostatnio wystarczył jeden dzień dość dużej dawki stresu i na drugi dzień płytka paznokci była niesamowicie tkliwa i bolesna, czyli w jakiś sposób musze ograniczyć stres do minimum, tylko jak to zrobić...
 Basieńka44
#3722
Łykaj Slow-Mag według ulotki od razu działania nie widać dopiero po jakimś tygodniu ale za to trwałe.