Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Podziel się tematem z innymi!

 marcin konewka
#30036
Witam, niedawno dowiedziałem sie od dermatologa że prawdopodobnie mam łuszczyce głowy. zapisano mi jakiś środek sterydowy z kwasem salicylowym, szampon z dziegdziem, i jakiś oleisty płyn do smarowania na noc. zapytałem lerakre czy zmiany na głowie znikną po tych lekach, odpowiedziała że tak. moje pytanie brzmi nastepujaco, jak to jest z tymi plamami na głowie , i reakji na leki. czy zrobią sie białe? rozumiem że choroba na pewno wróci. ale czy łatwo jest sie pozbyc objawów lekami?
Awatar użytkownika
 Paweł
#30037
Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Zależy, co na Ciebie działa. Sterydami łatwo pozbyć się zmian, ale po odstawieniu najczęściej objawy wracają. Jednak niektórzy stosują sterydy raz na jakiś czas i zmiany znikają na długo.
 marcin konewka
#30043
mam pytanie, po opisanych wyzej przezemnie lekach łuska pieknie zeszła, zostały tylko czerwone plamy, czy one maja szanse zblednac po jakims czasie?
Awatar użytkownika
 Paweł
#30046
Pozbycie się łuski to pierwszy etap leczenia. Drugim jest pozbycie się całkowicie zmian. I tu trzeba znaleźć coś, co działa.
 Arlik
#30265
To, ze choroba wróci to raczej bardziej niż pewne. Łuszczyca jest choroba nawrotową i o ile da sie ją zaleczyć to wyleczyć już nie za bardzo. Na każdego działa coś innego, trzeba dobrac leczenie dla siebie. Na mnie dobrze działaly produkty z dziegciem na skóre głowy, aczkolwiek nie byłem w stanie ich dłużej stosować z uwagi na zapach. Nie mogłem się do niego przyzwyczaić, poza tym po otwarciu takiego środka łazienka cała śmierdziała.
Co pomoglo:
Dieta: całkowicie zrezygnowałem z cukru (jedynie miód w małych ilościach), mięso -tylko białe mięso, dużo ryb, tłuszcze roślinne.
Zażywam też olej z wiesiołka w kapsułkach 4 kaps./dziennie, kwas foliowy oraz witaminę D3
Zmiany jeśli już pojawia się traktuję maścią Maxicortan (maść z kortykosteroidami, wcześniejsze maści zlecane przez lekarzy nie dawały takiego rezultatu, ta pomogła najbardziej).
Jako środek łagodzący polecam wodę termalną URIAGE, stosuję ją codziennie po myciu głowy.

Podziel się tematem z innymi!