Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 dora1000
#4571
Już się poprawię :D Henryczko i piszę na temat pary wodnej. Ja osobiście poleciłabym koleżance parę wodną, z której możesz korzystać u fryzjera. Wygląda to w ten sposób. Myją Tobie głowę i wcierają odżywkę nawilżającą. Siedzisz w saunie 15 min. Pisze Ci otym bo mi pięknie nawilżala skórę i łagodziła zaczerwienienia oczywiście nie w 100%, ale widać było efekt. Napewno skorzystałabym z efektów trychologa działa na tej samej zasadzie, tylko mają specjalistyczne wcierki do łuszczycy. Natomiast koszt jest bardzo duży bo jedna wizyta 150zł :ill: ( a nie stać mnie na to) i nie każdemu pomoże zależy w jakim stadium jest łuszczyca. Jeśli są rany to napewno się nie podejmą. Liczyć się musisz, że minimum 10 zabiegów trzeba przyjąć by uzyskać efekt.
 elf
#4577
jeszcze raz baaaardzo dziękuję za porady :)

Mam jeszcze pytanie o kąpiele siarkowe. Kidyś chcieli mnie wysłać do sanatorium w Busku-Zdroju ale dzieciak byłam i nie chciałam sama jechać. Teraz mogłabym z takich dobrodziejstw (fuj ;)) korzystać, bo rodzina męża jest akurat z tych okolic. Nawet mam flachę takiej siarkowej wody w domu ale nie odważyłam się odkręcić ;) Ktoś stosował? warto się w to bawić?
Awatar użytkownika
 szater
#4579
systematycznie ,coroku jezdziłam do Buska Zdroju do szpitala sanatoryjnego(wojskowego0 zawsze byłam zadowolona i....smierdzaca,jajkami -zbukami ...ale warto naprawde warto.Siarka nie tylko działa na skóre ale takze wnika do wnetrza organizmu,leczac stawy.Jak masz okazje to zajdz do NFZ aby wyrazili zgode na bezpłatne zabiegi a mieszkac mozesz u rodziny.naprawde warto :D
 t_man
#4661
Ja na łuszczyce głowy bardzo polecam szampon Clobex. Pani dermatolog mi go zaleciła i szybko problem zniknął. No i w porównaniu do innych leków które stosowałem to znacznie tańszy jest.
Awatar użytkownika
 szater
#4662
bez watpienia zadziałał ...zobaczymy na jak długo :notguilty: i czy wogóle warto:

Możliwe skutki uboczne: Ścieńczenie, zanik i rozstępy skóry, poszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zmiany zapalne, przebarwienia i odbarwienia, pieczenie, świąd, nadmierne owłosienie, zapalenie skóry okolicy ust, trądzik. Na skutek wchłaniania może wystąpić zespół Cushinga, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niedobór potasu, objawy niewydolności kory nadnerczy związane z zahamowaniem osi przysadkowo-nadnerczowej.
Awatar użytkownika
 Bella
#4663
a mi Clobex nie pomagał. czyli widać, że co skuteczne dla jednego, dla drugiego już takie nie jest.
 elf
#4784
Raport ;)
Pomna na swoje dawne zmagania z maścią na włosach zaczęłam teraz od wersji mniej kłopotliwej: mycie szamponem z avocado (ale garniera, bo timoteya nigdzie nie upolowałam), potem odżywka timotey avocado, turban na głowę i płukanie po ok godzinie.
Pierwszego dnia wyczesałam ile się dało,
drugiego dnia było już bez skorupy, ale jakby kruszonka na skórze,
znowu mycie, odżywka, turban, juz bez wyczesywania grzebieniem, bo bolała mnie głowa, tylko tyle co palcami rzy myciu pomasowałam.
I rano obudziłam się z całkiem milusią główką :) skóra nadal jest sucha, ale jest o niebo lepiej :) pojedyncze placki ze strupkami na samych brzegach gdzie turban się zsuwa tylko. Teraz tez siedzę z ręcznikiem na głowie :)
Jeszcze jakiąś skrzypowitę albo co muszę zanabyć, bo zapomniałam.

Placki na innej owłosionej (i ogolonej ;)) skórze smaruję od kilku dni protopikiem i trochę przyblakły.

Za to na stopie i pod jednym niby-paznokciem pojawiły się ropne krostki :( a prawie cały miesiąc było tak pięknie... Ale zawsze tak jest jak są wakacje, słońce, woda, plaża- stópka się goi a jak tylko wracam to od nowa :(


Raz jeszcze (do znudzenia ;)) dziękuję wszystkim za rady i wsparcie. Super jest to forum. Podczytuje sobie po troszeczku w wolnych chwilach :)
Awatar użytkownika
 szater
#4785
Elfik podpowiem ci ze jak tak czasami siedzisz sobie przy kompie to pomocz nózki w wodzie z sola(jakas gruboziarnista) na zmiane z ziołowa kąpiela z rumianku,(szałwi) pokrzywy,skrzypu,brzozy,siemienia,płatków owsianych-mozesz sobie mieszac te składniki w zaleznosci co masz pod reka,po kąpieli dokładnie osusz nogi i nasmaruj jakas tłusta mascia:rumiankowa,Linomagiem.mascia z vit.D3 lub Epikremem.Powodzenia :*
Awatar użytkownika
 puma
#4795
a po tych szamponach i odżywkach znikają zmiany czy tylko łuska? i napisz może proszę po jakimś czasie stosowania takiej mieszanki (bardzo przyjemnej zresztą) czy po powrocie do normalnego mycia (tzn. nie codziennie i odżywka na krótko) zmiany powracają.
powodzenia życzę :D
 elf
#4918
Znikła łuska i przynajmniej tam gdzie mogłam w lusterku podejrzeć to zostały placki łyse ale gładziutkie. Ostatnio miałam dużo pracy i wieczorem nie miałam już na nic siły więc myłam głowę co 3 dni. Efekt: sypie mi się biały "łupież" ale nie mam takiej skorupy jak była.

Po przerwie w mazaniu protopikiem odnowiły się 2-3 zmiany na ciele i jedziemy od nowa..
A stopy i paluszek na razie czekaja na lepsze czasy ;) Przy komputerze siedzę na fotelu zwinięta w chiński paragraf i mój leń wrodzony na razie nie daje przyjąć pozycji umożliwiającej moczenie;)


Wczoraj dla odmiany się przeraziłam widząc na swojej twarzy -na czole i policzkach- jansy meszek. Zawsze miałam jasne w miarę delikatne wąsiki ale teraz się poczułam jak baba z brodą ;)
Jestem krótkowidzem i szczerze mówiąc rzadko aż tak dokładnie przyglądam się swojej skórze na twarzy, ale nigdy wczesniej się tak dużego meszku nie dopatrzyłam...
Brałam ostatnio skrzypowitę, ale tylko parę razy dopiero. Przecież to nie jest środek na porost włosów ;)
Pocieszam się, że może jak odstawię tabletki antykoncepcyjne to więcej estrogeny podziałają i się zmniejszy owłosienie? (muszę odstawić bo mi krzepliwość do górnej granicy norm dojechała)