Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
 puma
#11422
używałam tylko cerkogelu, żadnych innych maści. do mycia szampon pix. łuskę miałam już wcześniej zlikwidowaną salidermem. u mnie wystarczył ten żel, nic więcej.
 BIATA
#11423
Pierwszy raz słyszę o takim szamponie ten cerkogel pewnie nie tłuści włosów więc można by było go spróbować ja myżlałam że to tylko był u Ciebie stosowany jako pomocnik w leczeniu łuszczycy jakby dermokosmetyki. A Ty tylko nim smarowałaś.
 zosia80
#11428
Witam, cerkogel zakupiony, użyty rano:) Rzeczywiście włosów nie tłuści, więc rano spokojnie przed praca można smarować. Kochana Pumo, jak często mam myć włosy? Może to śmieszne pytanie, no ale kto pyta nie błądzi:blush: Jak na razie myję codziennie szamponem Pharmaceris i raz w tygodniu szamponem Polytar. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 puma
#11429
nie wiem jak często należy myć włosy ;) ja myję co drugi-trzeci dzień, w zależności w jakim są stanie :) generalnie mam suche włosy ale jak ktoś ma tłuste to może myć codziennie, to nie zaszkodzi. teraz też używam żelu pharmaceris, wcześniej szamponu pix. ten pix troszkę śmierdzi bo on jest z dziegciem, ale po wysuszniu włosów tego nie czuć. no i jest bardzo tani, niecałe 6 zł.

http://www.doz.pl/apteka/p560-Pix_szampon_100_ml
 zosia80
#11430
Dziekuje :) A ja bidula myje codziennie i to niekoniecznie dlatego, że sa przetłuszczone :nomnom: Wymyśliłam sobie, że jak będe myła codziennie, to łuszczyca się wystraszy i mnie opuści :D Jeszcze do mnie nie dotarło, że to paskudztwo po dwóch dniach używania danego specyfiku mnie nie opuści. No nic, będę walczyć. A jutro zakupię sobie nowy szampon...Chyba muszę zmienić mieszkanie, bo moja 2 metrowa łazienka nie pomeści tylu specyfików :D :D :D
 zosia80
#12156
Witam, nie jest dobrze!!! Wcześniej pisałam, że z kropkami na ciele sobie radzę i tak było... do czasu. Pierwszy wysyp po użyciu sterydu pięknie zszedł, następnie zgodnie z zaleceniem lekarza zaczęłam używać protopicu 0,1%. No i właśnie, po tygodniu od odstawienia sterydu nowy wysyp. Załamka. Podszkolona tym co napisane na forum, tym razem postanowiłam nie używać sterydu. wcześniej na skórę głowy kupiłam SQUAMAX, dlatego zaczęłam nim smarować ciało. Niestety, zmiany jak były tak są (mam wrażenie, że nie ma na nich łuski, więc dobra moja). I tu pytanie, co dalej? PROTOPIC mi się skończył, wizyta u dermatologa dopiero pod koniec sierpnia, co robić!!! Potrzebuje lek bez recepty, który zastąpi mi PROTOPIC. POMOCY!!!
Jeżeli chodzi o mój problem z głową :D, to jakoś sobie radzę. Początkowo używałam tylko CERKOGELU (2 razy dziennie), ale cały czas odrastała mi łuska, więc wcierałam sobie SALIDERM, teraz wróciłam do CERKOGELU. Dodatkowo myję głowę PIXsem. Ależ on śmierdzi!!!!
Awatar użytkownika
 henia
#12161
Nie ma leku, który zastąpi Ci protopic - to lek immunologiczny o miejscowym działaniu.
Jeżeli pix, to może pokombinuj z cocoisem - maść z 12% zawartoscią dziegciu. W odwodzie jest też exorex.