Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
#14749
Witam

Ja miałam ok 15 lat. Zaczęło się od małej plamki na głowie. Potem jakiś czas był spokój, bo moja pani pediatra mocnym sterydem kazała zmianę potraktować. Później jak już się pojawiła pani łuszczyca to rozpanoszyła się w różnych rejonach ciała i jak dotąd nigdy z niego nie zeszła. Najlepiej było podczas ciąży :) bo tylko 2 czy 3 małe plamki miałam, o których w zasadzie zapomniałam :)
Ogólnie nie mam co narzekać, bo choruję już blisko 15 lat, a jeszcze nigdy nie byłam calutka wysypana :) i tylko raz w szpitalu leżałam :)
#16213
U mnie podobnie najpierw niewielkie zmiany na głowie i dlugo długo tylko na głowie a potem wyszło na ciało i stopniowo coraz więcej. Ale to może być bardzo różnie z tą naszą łuszczycą, znam kobietę, która ma od dziecka ale ma bardzo niewiele zmian, inna natomiast w dzieciństwie miała na skórze głowy zdążyła zapomnieć o tym i dopero niedawno po silnej antybiotykoterapi pojawiły się zmiany. Także nie ma reguły :)
#16344
U mnie łuszczyca pojawiła się jakieś 7 lat temu. Zaczęło się od łupieżu i plamek na głowie. Niestety z czasem zaczęło się rozszerzać na resztę ciała. W tym momencie wszystkie miejsca podawane jako typowe zostały zaatakowane. Do tego jeszcze doszło ucho. Jako dwunastolatka byłam zszokowana diagnozą i tym co dzieje się z moja skórą, teraz jest to już część mojego życia.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10