W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
Awatar użytkownika
 henia
#12625
Matko z jakim rozmysłem? Lekarz - głupek, zalecił, to człek stosuje. Niestety, takie "odkrywcze" pomysły lekarskie, nie są żadną nowością w leczeniu naszej ł.
Gosia1423 pisze:[...] Pani farmaceutka zaproponowała mi jedyny środek jakim miała, a jest to żel do mycia ciała i skóry głowy "Pharmaceris Puri-ichtilium" i właśnie po nim nie widzę żadnych efektów. Nie wiem czy ktoś wcześniej o tym słyszał lub stosował, ale w moim przypadku to wywalenie pieniędzy w błoto[...]
Pharmaceris Puri-ichtilium to dermokosmetyki, ich głównym zadaniem jest wspomaganie leczenia właściwego.
Seria tych dermokosmetyków, ma bardzo dobra opinię wśród ł. http://www.forum.biedronkowo.info/viewt ... f=90&t=972 Choć zgadzam się całkowicie, że w Twoim wypadku mogły one się nie sprawdzić.
Dlatego tak bardzo cenię sobie akcję, która jest prowadzona na "Biedronkowie", masz możliwość zapoznania się z tymi wszystkimi nowościami, i dopiero potem decyzja: kupuję czy nie :)
Awatar użytkownika
 antonia
#12635
[quote="henia"]Matko z jakim rozmysłem?[/quote

Miałam na myśli sól a nie jak się wyraziłaś lekarza głupka xd Chodziło mi o to, że można stosować sól, ale jej nie wcierać szczoteczką :D :D. A może on miał nadzieję, że w ten sposób można wydrapać sobie łuszczycę do białej kości i po problemie xd xd
Awatar użytkownika
 henia
#12637
Antonia Ciebie, to ja i między wierszami potrafię już czytać, słowo :D
Tylko wciąż mnie wkurza, że tak wiele w tym naszym leczeniu, zależy od tych medyków, i większość z nich, niestety, to nie są mistrzowie w swoim fachu eh :please:
 Gosia1423
#12639
Tak to bardzo frustrujące, że oni nie mają nawet podstawowej wiedzy o chorobie, a pacjent musi się wszystkiego sam domyślać i dowiadywać z internetu :annoyed:
 Gosia1423
#12683
Od wczoraj stosuję "Maść ochronną z witaminą A" firmy HASCO i muszę powiedzieć, że odczuwam i widzę efekty już po pierwszym użyciu. Jak na razie jestem zadowolona z niej, bo w przeciwieństwie do innych mazideł nie brudzi ubrań i nie ma żadnego specyficznego zapachu, no i cena jest bardzo przystępna. Koszt tubki (25g) to ok 4 zł. Jedynie gdzie na razie nie widzę efektów po pierwszym użyciu to okolice oczu.

Wcześniej stosowałam "Cerkogel" do pielęgnacji skóry głowy i szczerze nie zauważyłam nic pozytywnego. Skóra jest bardziej zaczerwieniona i podrażniona, słabo natłuszcza skórę, bo po krótkim czasie trzeba by było go znowu użyć, do tego tłuści włosy i nie ładnie pachnie. Cena ok. 15 zł za 75g w buteleczce.

I mój eksperyment. Jakiś czas temu postanowiłam wypróbować czosnek. Pokrojony plasterek czosnku położyłam na zmianę i przykleiłam plastrem. Trzeba uważać, żeby czosnek nie dotykał zdrowej skóry, bo może ją wypalić. Eksperyment średnio udany, jedynie powoduje wchłonięcie się zmiany (tzn skóra jest bardziej gładka) i pozbywa się skutecznie łuski na długi czas. Po osiągnięciu tego efektu trzeba szukać innych rozwiązań.
Awatar użytkownika
 antonia
#12685
henia pisze:Antonia Ciebie, to ja i między wierszami potrafię już czytać, słowo

Wiem, wiem, że masz w główce tyle oleju, że przez skórę powinien wyciekać :D :D Nie tylko mnie potrafisz czytać, co zresztą widać w Twoich postach :D :* :*
 Basieńka44
#12689
Na okolice oczu spróbuj rumiankowej z cynkową te lepiej się to sprawdzają jak i większe dawki wit B2
 Gosia1423
#12693
Basieńka44 pisze:Na okolice oczu spróbuj rumiankowej z cynkową te lepiej się to sprawdzają jak i większe dawki wit B2
Jak nie będzie działało to spróbuję czegoś innego. Na razie to początek stosowania tej maści ;)
 Gosia1423
#12752
Ciało jako tako się goi, ale mam problem z ł w okolicach oczu... jest ona na powiekach, pod oczami, w kącikach oczu i na skroni... Jeszcze nigdy nie miałam tego w tych miejscach...

Jak myślicie co może najszybciej pomóc? Dodam, że ł zajęła mi większą powichrzenie lewego "oka" (tu jest najgorzej), swędzi i boli. Czy sama maść rumiankowa pomoże?
Awatar użytkownika
 antonia
#12757
Spróbuj przemywać oczy zwykłą mocną herbatą. Najlepiej mieć szklankę z herbatą pod ręką i co pół godziny przetrzeć powieki wacikiem umoczonym w herbacie. Po kilku dniach powinno całkowicie ustąpić :) :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17