W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 Basieńka44
#12585
że się poprosi o maść nagietkową lub z witaminą A?
wystarczy tak powiedzieć a z wit A ochronna
 Gosia1423
#12587
Kolejna błyskawiczna odpowiedź. Dziękuję :)
Ok. To w takim razie zakupię taką maść. Spróbuję najpierw jakoś zaleczyć to co jest najbardziej widoczne, gdyż wszystkiego na raz nie jestem w stanie ogarnąć. A i oczywiście szerokim łukiem będę omijać sterydy, już wystarczająco zostałam nimi nafaszerowana... Na bieżąco będę relacjonować moje postępy, może komuś przyda się taka wiedza ;)
 Basieńka44
#12590
Napewno :D :D wszak cały czas się uczymy obsługi panny Ł :D :D
 Gosia1423
#12609
Wyczytałam na forum o occie jabłkowym, żeby powalczyć ze skórą głowy. Niestety w domu nie mam wanny, więc kąpiele w płatkach owsianych, soli i oleju odpadają... Wcześniej (zanim zaczęłam pisać na forum) byłam w aptece i poprosiłam o szampon z dziegciem lub jakiś inny, który sprawdzi się w przypadku ł, (kiedyś taki szampon sprawił, że zapomniałam o ł głowy przez pół roku, ale wycofali go z produkcji :devil: ) i okazało się to dużym problemem, gdyż powiedziano mi, że praktycznie nie produkują już takich szamponów :surprised: Pani farmaceutka zaproponowała mi jedyny środek jakim miała, a jest to żel do mycia ciała i skóry głowy "Pharmaceris Puri-ichtilium" i właśnie po nim nie widzę żadnych efektów. Nie wiem czy ktoś wcześniej o tym słyszał lub stosował, ale w moim przypadku to wywalenie pieniędzy w błoto. A przypomniała mi się najgłupsza metoda (z perspektywy czasu) jaką przepisał mi lekarz, a mianowicie rozpuszczenie soli w gorącej wodzie, a następnie wcieranie tego za pomocą szczoteczki do zębów. Wyników takiej metody chyba nie muszę opisywać...

BTW moja nowa broń to ocet jabłkowy i maść wzmacniająca z witaminą A :cool:
Awatar użytkownika
 antonia
#12610
Jak masz ranki na głowie to może być nieprzyjemnie - początkowo ocet bardzo szczypie :(
Metoda z solą nie jest zła, sól leczy, ale nie robi się tego za pomocą szczoteczki xd
Jeśli nie masz wanny z powodzeniem możesz sobie robić okłady z naparów ziół z dodatkiem płatków owsianych i soli, też dobra metoda :D
Awatar użytkownika
 szater
#12615
Peeling solny w łuszczycy to bardzo zbawienna metoda,stosuje sie ją i na ciao i na skóre głowy.Sadze ze lekarz zaproponował zmoczenie soli gruboziarnistej ciepła wodą a potem wmasowywanie tej papki w skóre-o takim sposobie słyszałam a i na forum ludzie opisywali. :notguilty:
 Gosia1423
#12620
szater pisze:Peeling solny w łuszczycy to bardzo zbawienna metoda,stosuje sie ją i na ciao i na skóre głowy.Sadze ze lekarz zaproponował zmoczenie soli gruboziarnistej ciepła wodą a potem wmasowywanie tej papki w skóre-o takim sposobie słyszałam a i na forum ludzie opisywali. :notguilty:
No właśnie nie... mówił o soli kuchennej, którą trzeba rozpuścić w gorącej wodzie, a następnie w tym roztworze zamoczyć szczoteczkę do zębów i szorować zmiany... piekło jak diabli, krwawiło i mam wrażenie, że przez to się jeszcze bardzie rozprzestrzeniło, czyli więcej szkód niż pożytku.
Awatar użytkownika
 antonia
#12621
Szorowałaś solą czy przykładałaś sól do zmian?
 Gosia1423
#12623
antonia pisze:Szorowałaś solą czy przykładałaś sól do zmian?
Szorowałam roztworem solny według zaleceń lekarza, ale to było na początku zmagań z moją chorobą.
Awatar użytkownika
 antonia
#12624
Powtórzę raz jeszcze: sól leczy, ale tak jak wszystkich innych specyfików należy ją używać z rozmysłem :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17