W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
#6508
Co do kąpieli to mogę podpowiedzieć jedno. Osobiście tego nigdy nie stosowałam ponieważ nie było potrzeby, ale mój brat stosował i bardzo mu pomagało. Wanna,ciepła kąpiel z dodatkiem dużej ilości śmietany .Po takiej kąpieli łuski zostawały w wodzie a on wychodził o kg:) lżejszy i czystszy.
#6509
Kąpiel Kleopatry
"Do wanny z ciepłą wodą wlać 2 l mleka, 2 łyżki oliwy z oliwek oraz napar z czarnego bzu ( 2 łyżki kwiatów zalać 1 l wrzątku ). Dla pięknego aromatu wrzucić do wanny umyte skórki pomarańczowe. Kąpiel dodaje energii, nawilża i wygładza skórę, a czarny bez działa tonizująco i przeciwzapalnie.'

Takie cóś praktykowałam, wtedy jeszcze nie miałam ł. ;), w śmietanie nie probowałam. Ale to, że mleko ma dobroczynny wpływ na nasza skórę, to rzecz udowodniona.
Kąpiel Kleopatry to kąpiel w mleku. Władczyni Egiptu stosowała takie kapiele regularnie i dlatego do dziś jest symbolem piękności. Współczesna nauka potwierdza cudowne działanie mleka i propaguje ten rodzaj odnowy ciała. Mleko jest bogate w proteiny, witaminy (głownie z grupy B), wapń oraz wiele innych cennych pierwiastków, które doskonale wchłaniają się w skórę i dają lepsze efekty, niż gdyby zastosowano zwykłe preparaty natłuszczające czy witaminowe. Ten mleczny zabieg polecany szczególnie w lecie - kiedy skóra jest przesuszona. Oczywiście można go stosować przez cały rok. Mleko i jego przetwory wpływają doskonale na skórę, dlatego też należy je spożywać jak najczęściej.
http://www.spa.medserwis.pl/usluga,Kapi ... ry,41.html
#6525
dzięki za kąpielowe pomysły - choć kąpiele muszą trochę zaczekac aż się wproszę do rodziców "na wannę"

póki co cały czas mażę się żelem żywokostowym a dziś w necie znalazłam żel żywokostowy z jałowcem - nadaje się on? też można go łączyć z nagietkiem, cynkiem i witA?
Działanie•żywokost i jałowiec, dzięki zawartym w nich substancjom czynnym takim, jak garbniki działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
•alantoina i związki śluzowe zawarte w żywokoście przyspieszają regenerację naskórka po uszkodzeniach powierzchownych.
•dodatkowym składnikiem wspomagającym regenerację naskórka jest MSM (Metylosulfometan), stanowiący naturalną formę organicznej siarki, o działaniu silnie nawilżającym, nadającym skórze sprężystość i elastyczność.
#6526
Tego z jałowcem nie sprawdzałam jakoś skład mi nie bardzo(jestem też alergikiem) ale na ciebie może podziałać,jest też maść żywokostowa działa przeciwbólowo na skórę i tak samo nie tłuści i szybko się wchłania.
#6569
problem mam z pachwiną i "rowkiem" między pośladkami :/ pogorszyło mi się i zrobiły mi się ranki w formie pęknięć (mimo że smaruję i żywokostem i witaminą A, pachwinę to też kilka razy maścią cynkową posmarowałam), ma ktoś jakiś ratunek?
#6572
No to ja mam podobnie z tym problem. Po umyciu i dokładnym osuszeniu delikatnie skóry smaruję balsamem nagietkowym,
http://dolinakremowa.pl/pl,product,3129 ... hm006.html
Dla mnie jest dobre, zaognione miejsca stają się bledsze i mniej pieką, no i pęknięcie się goi. Tylko problem jest taki że mimo wszystko ł nie ginie i co kilka dni pęknięcie wraca. Staram sie smarować przynajmniej 2 razy dziennie.
Balsamu nie kupisz w aptece tylko w zwykłej drogerii w moim mieście jest drogeria Natura, i tylko tam wyniuchałam, cena to ok 10 zł.
Wit A akurat w tych miejscach mnie nie służyła, bo ona zaogniła miejsca.
#6578
W tych miejscach smaruje zwykła wazeliną lub rumiankową i problem znika w ciągu tygodnia do mycia używam wtedy ziół które już wiele razy podawałam na forum (kora dębu,skrzyp,jałowiec,dziurawiec)czasem szałwie lub rumianek.
Czasem też przesmaruje clotrimazolum.
#6581
marta_z-j pisze:dzięki -u mnie też jest Natura to jeszcze dziś skoczę, ale bardzo mnie zasmuciłaś, że pęknięcia szybko wracają :(
Spokojnie może przesadziłam z tymi kilkoma dniami, moze wraca gdy klila dni nie posmaruję.
Kod: Zaznacz cały
 do mycia używam wtedy ziół które już wiele razy podawałam na forum (kora dębu,skrzyp,jałowiec,dziurawiec)czasem szałwie lub rumianek.
Basia poleca mycie w ziołach, myślę,że pomocne bardzo, tylko ja leń jestem, i myję sie w mydle biały jeleń i tez jest dobrze.
#6583
Moja dermatolog (wieloletnia ordynator oddziału dermatologicznego) wszelkie wykwity skorne w faldach,pachach,pod piersiami zaleczała wodnym roztworem FIOLETU GENCJANOWEGO 1%...sprawdziłam na sobie duzo lepsze efekty niz natłuszczanie...